Kalev vandus tulises lahingus Ventspilsile alla, veerandfinaali vastaseks Tartu

BC Kalev/Cramo pidi tunnistama turniiritabeli liidri paremust ning lõpetab Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga põhihooaja kolmanda kohaga. Veerandfinaali vastaseks Tartu Ülikooli meeskond, kes eile tulises heitluses alistas Jurmala meeskonna ning kindlustas turniiritabelis kuuenda koha. Veerandfinaalid toimuvad 31.03 Tartus ja 02.04 Kalevi Spordihallis. Ventspils tegi suurepärase alguse, kui 2,5 minutiga visati 11 punkti ja Kalev/Cramo hoiti nulli peal. Arnett Moultrie korvidest ning Branko Mirkovici ja Chavaugh Lewise kaugvisetest tuldi peagi mängu tagasi ja Kristjan Kitsingu kolmepunktiviskest juhtisidki kalevlased 2.14 enne avaveerandi lõppu 22:21. Kodumeeskonna keskmängija Ousmade Drame’i viie punkti toel siiski Ventspils avaveerandi 26:24 võitis. Vahe püsis 5,5 minutit ligi kümne punkti piirimail, misjärel viis Rihards Lomažs omad 41:29 juhtima. Lewise ja Reggie Lynchi abiga oli Kalev/Cramo peagi siiski mängus tagasi ja Kristjan Kangur kaugviskest vähendati kaotusseis viiele punktile. Lewis oli ka loetud sekundit enne poolajapausi heas hoos ja aitad külalised puhkepausiks kolme punkti kaugusele.

Lomažsi viiest järjestikusest punktist tegi Ventspils seisuks 50:44, aga Martin Dorbek vastas kahe tabava kaugviskega. Mitmel korral eduseis vahetus kummalegi poolele ja 47 sekundit enne neljanda veerandaja algust viigistas Wroten seisu 65:65 peale. Sama olukorra jätkuks jäid Maxim Salaš ja Drame korvi all n-ö üksteist siduma ja Wroten sekkus. Seejärel andis Drame kerge puute Wrotenile näo pihta ning järgnes korralik segadus. Drame sai ebasportliku vea ja Kristjan Kangur vahetusmeeste pingilt diskvalifitseeriva vea. Lomažs tabas vabaviske ja viis Ventspilsi ette, Wroten aga ei saanud kumbagi viset läbi korvirõnga saadetud. Veerandaeg siiski lõppes Moultrie lähiviskest Kalev/Cramo 69:67 eduseisuga.

Võrdne lahing kahe turniiritabeli tipu vahel jätkus ja nii kui kumbki pool sai väiksemagi vahe sisse, oli ka vastane rünnakul resultatiivne. Moultrie viis omad 2.17 enne lõppu 81:80 ette, aga Drame viigistas ja Maris Gulbise kauvise ligi poolteist minutit enne lõpuvilet viis Ventspilsi 84:81 juhtima. Kalev/Cramo ebaõnnestus mitmel korral rünnakul ning Jonathan Arledge’i kolmepunktiviskest oli kodumeeskond 91:82 juhtimas. Ülejäänud 18 sekundiga Tallinna klubi siiski imet enam korda ei saatnud ja kaotusega lõpetati põhiturniir kolmandana Ventspilsi ja Riia VEF-i järel.

Rihards Lomažs tõi võitjate parimana 23 punkti ning jagas 6 korvisöötu. Maris Gulbis viskas 21 punkti ja Jonathan Arledge ning Ousmande Drame lisasid võrdselt 14 silma, kellest viimane sai kätte ka 13 lauapalli.

Kalev/Cramo eest viskas Arnett Moultrie 21 punkti ja kogus 10 lauapalli. Branko Mirkovic tõi 14 silma, Chavaughn Lewise nimele jäi 12 punkti ja 8 korvisöötu ning Tony Wroten sai kirja 11 punkti.

Täna: BC Liepaja vs. BC Kalev/Cramo I Põhihooaja viimane kohtumine

Hooaja esimeses omavahelises mängus 1. oktoobril ei jätnud Kalev/Cramo (24-3) Liepajale (7-20) mingit võimalust. Avaveerandil visati koguni 38 punkti ja poolaeg võideti 58:37. Kolmanda veerandajaga suurendas kodumeeskond vahet veelgi üheksa punkti võrra ja kokkuvõttes saadi kirja 97:57 võit. Toona veel Kalev/Cramo ridadesse kuulunud Ivan Almeida viskas 27 punkti. Justin Lamont Johnson tõi Liepaja poolelt 19 silma.

Kalev/Cramo pidi laupäeval vastu võtma 82:91 kaotuse BK Ventspilsilt ning nii sai selgeks, et põhiturniiril saavutati kolmas koht. Mõneti ootamatult on aga Liepajal avanenud võimalus kasutada antud olukord ära, kus kalevlastel pole enam midagi mängus. Liepajal ühisliiga play-offi saada enam võimalust pole, aga variant on pääseda Läti meistrivõistluste veerandfinaali. Selleks tuleb edestada kahte Läti klubi ja lisaks punasele laternale Jekabpils/SMScredit.lv tiimile saaks see olla Valmiera Glass VIA. Omavahelised mängud on Liepaja kasuks 2:0 ning kui Kalev/Cramo vastu võit võetakse, lõpetatakse Valmiera hooaeg.

Liiga suurim skooritegija Justin Lamont Johnson on toonud Liepaja eest keskmiselt 21,5 punkti ning Andraz Kavase nimel on 16,6 punkti. Enamik hooajast BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnas pallinud Guntis Sipolinš on kätte saanud 8,3 ning Taylor Hanif Bessick 7,0 lauapalli. Kalev/Cramo poolelt on Arnett Moultrie ja Reggie Lynch visanud vastavalt 14,2 ning 13,6 punkti. Lynch on võtnud 6,0 ja Moultrie 5,6 lauapalli mängu kohta.