Kalev seisab Minskis kohustusliku võidu ees

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi Ühisliiga hooaeg jätkub pühapäeval, kui Eesti aja järgi kell 14.15 minnakse võõrsil vastamisi Minski Tsmokiga. Kohtumisest teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kalev on mänginud tänavu idaliigas selgelt tulemuslikumalt kui Valgevene esiklubi. Donaldas Kairyse hoolealused paiknevad 5 võidu ja 7 kaotusega üheksandal kohal, vaid ühe võidu kaugusel kuuendal kohal asuvast Peterburi Zeniidist. Minsk on seevastu võitnud 11 mängust vaid kaks ning peab tegema imet, et hooaja teises pooles 13. kohalt play-off’i ronida. Kõigis üheksas kaotatud kohtumises on jäädud vastasele alla seejuures vähemalt seitsme punktiga.

Meie pühapäevase vastase hetkeseis ei paista tõesti kuigi hea olevat. Meeskonna rivistusest leiab vaid kaks leegionäri, mis on Ühisliiga 14 klubi peale selgelt väikseim number. Kolm välismängijat lahkusid meeskonnast hooaja esimese poole jooksul ning kummagi praeguse leegionäri (ameeriklane Brion Rush ja kreeklane Zisis Sarikopoulos) keskmine punktisaak ei küündi kümneni.

Võistkonna liider on olnud oodatult Devon Saddler, kes mängib Minskis teist hooaega, sai Valgevene kodakondsuse ja veab eelmisest aastast ka nende koondist. 27-aastane tagamängija kogub keskmiselt 16 punkti mängus. Kohalikest mängijatest on kõige silmapaistvamalt hooaega alustanud ekskalevlane Vitali Ljutõtš, kes viskab keskmiselt 11 punkti.

Minski meeskonda juhendab jätkuvalt Valgevene koondise peatreener Aleksandr Krutikov, kes määrati ametisse 2017. aasta märtsis, kui klubi oli kaotanud just Kalevile. Muide, too kahe aasta tagune kohtumine on ka viimane, mille Kalev võitis. Kokkuvõttes on Minsk omavahelistes mängudes peal 5-3.