Kalev pani Ühisliiga põhiturniirile ilusa punkti ja asub valmistuma play-off’iks

BC Kalev/Cramo lõpetas VTB Ühisliiga põhiturniiri koduväljakul 81:76 (51:34) võiduga Krasnodari Lokomotiiv-Kubani üle. Kalev alustas Saku suurhallis peetud kohtumist Chavaughn Lewise ja pingilt sekkunud Tony Wroteni järjestikuste soolospurtidega ja võitis avaveerandi 26:15. Teisel neljandikul jätkasid Donaldas Kairyse hoolealused mängu täielikult kontrollimist, juhtisid hetkeks juba 20 punktiga ja võitsid lõpuks poolaja 51:34. Tõsi, Krasnodar, kes oli põhiturniiri neljanda koha juba kindlustanud, andis mitmetele põhimeestele puhkust ja mängitas paljuski noori venelasi.

Poolajapausilt naasnuna andis Kalev kiiresti initsiatiivi käest, sest ei mänginud enam nii agressiivselt ja julgelt nagu avapoolajal. Venelased tulid veerandi lõpuks vaid kolme punkti kaugusele, 61:64, kuid neljandal perioodil lükkas Kalev mustanahaliste leegionäride eestvedamisel taas järgmise käigu sisse. Võitjas lõpuks kahtlust ei tekkinud – Kalev oli parem 81:76.

Tony Wroten tõi Kalevile 24 punkti, Chavaughn Lewis ja Arnett Moultrie lisasid 16 punkti. Musta töö eest väärivad aga äramärkimist nii Kristjan Kangur kui Martin Dorbek, kes olid kaitses sama edukad nagu “Kuldne trio” rünnakul. Dmitri Kulagini ja Vitali Fridzonita mänginud Krasnodari resultatiivseim oli Jerome Randle 17 punktiga.

Kalev on Krasnodariga Ühisliigas kohtunud nüüd 12 korral ning võitnud kaks mängu, mõlemad tänavused mõõduvõtud. Võõrsil oli Kalev Venemaa tippklubis üle novembris 85:80.

Kalev lõpetas põhiturniiri klubi ajaloo parima saldoga – 14 võitu ja 12 kaotust. Tänase tulemusega kindlustas Kalev seitsmendat kohta, ent juhul, kui Peterburi Zeniit kaotab nädalavahetusel Astanale, lõpetaks Eesti esiklubi põhihooaja suisa kuuendana.

Klubi ajaloo esimese play-off’i mängu peab Kalev mai esimesel nädalal. Play-off’i avaringis on vaja võita kolm mängu, seejuures Kalev alustab seeriat kahe võõrsilmänguga.

Ühisliiga tabeliseis: Moskva CSKA 22-4, Kaasani Unics 20-5, Moskva oblasti Himki 19-5, Krasnodari Lokomotiiv-Kuban 17-8, Astana 15-10, Peterburi Zeniit 14-11, Kalev/Cramo 14-12, Nižni Novgorod 13-12.