Kalev läheb seekordsele Balti derbile vastu favoriidina

BC Kalev/Cramo peab VTB Ühisliigas enam kui kuu aja pikkuse pausi järel kodumängu, võõrustades esmaspäeval Kalevi Spordihalli Riia VEF-i. Kohtumine algab kell 19.00.

Idaliiga põhiturniiri esimese poole läbis kahest Balti klubist selgelt paremini Kalev, kes jagab 6 võidu ja 8 kaotusega tabelis kaheksandat kuni üheksandat kohta. Janis Gailitise hoolealused on kogunud aga vaid 3 võitu ja suisa 13 kaotust, mis tähendab, et lätlased viiks play-off’i üksnes hirmkõva lõpuspurt.

VEF-i üks kolmest võidust tuli seejuures oktoobri viimasel päeval just Kalevi vastu, kui koduväljakul alistati meie esiklubi 82:74. Tõsi, Donaldas Kairyse meeskonnal oli Riias tõesti ka halb päev. Just VEF-i vastu tegi oma viimase mängu Kalevi särgis Ivan Almeida, kes siirdus seejärel tänaseni kestvale vigastuspausile.

VEF on saatnud viimastel kuudel meeskonnast ära kolm leegionäri ning mängib erinevalt enamikest Ühisliiga klubidest suuresti oma jõududega. Meeskonna resultatiivseim mängija on Andrejs Gražulis, kes viskab keskmiselt 12 punkti ja võtab 6 lauapalli mängu kohta. Kolmest alles jäänud võõrjõust (kõik ameeriklased) küündib ainsana keskmine punktisaak kümneni Steve Zackil. Viimatises Ühisliiga mängus (77:90 kaotus Astanale) oli just Zack VEF-i tulemuslikem 21 punkti ja 14 lauapalliga.

Eesti ja Läti esiklubi on Ühisliigas kohtunud 13 korral, neist 4 on võitnud Kalev.

Veebruari esimeses pooles ootab Kalevit idaliigas ees veel kaks tähtsat mängu, kui esmalt kohtutakse kodus Krasnojarski Jenisseiga (11.02) ja seejärel võõrsil Saraatovi Avtodoriga (14.02).