Kalev kaotas Unicsile ja Avtodor Lokomotiivile

Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas teisipäeva õhtul kümne võidu kõrvale 12. kaotuse, jäädes Saku suurhallis numbritega 95:107 (42:47) alla Kaasani Unicsile.

Kalev püsis mängus esimese poolaja, juhtides tempoka avaveerandi järel 25:22 ja kaotades poolaja viie punktiga, 42:47. Donaldas Kairyse hoolealustele sai saatuslikuks kolmas neljandik, kui kodumeeskond ei suutnud kuulsate vastaste snaipreid enam peatada. Kalev jäi kolmanda veerandi lõpuks 63:80 kaotusseisu ega suutnud neljanda veerandi 32 punktist hoolimata Venemaa klubile enam ohtlikuks saada.

31-aastane ameeriklane Errick McCollum tegi ühe oma karjääri erilisematest mängudest, tabades 13 viskest 12 ja kogudes üleplatsimehena 33 punkti. Jamar Smith lisas Unicsile 19 silma. Kalevile tõi Arnett Moultrie 22 ning Chavaughn Lewis ja Branko Mirkovic 16 punkti.

Sarnaselt Kalevile ei suutnud täna liiga tipu vastu võitu võtta ka meie põhikonkurent Saraatovi Avtodor, kes kaotas võõrsil 91:95 Krasnodari Lokomotiiv-Kubanile.

Idaliiga liidrina jätkab Moskva CSKA (21-4), Unics jätkab teisena (18-4). Kalev paikneb kaheksandal (10-12) ja Avtodor (9-14) üheksandal kohal.

Kalevi jaoks saab Ühisliiga põhiturniir läbi aprilli viimasel nädalal. See tähendab, et järneva 15 päeva jooksul mängitakse idaliigas neli kohtumist. Neist järgmine toimub sel pühapäeval võõrsil Permi Parma (4-19)