Nii vajalik, nii tähtis! BC Kalev/Cramo alistas Venemaa suurklubi

BC Kalev/Cramo jätkas VTB Ühisliiga hooaega laupäeval peetud võõrsilkohtumisega Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu, kus murdis 10-mängulise needuse ja teenis ajaloolise võidu, alistades viiel viimasel aastal Eesti meeskonna jaoks murdumatuks jäänud Venemaa klubi 85:80.

Kolmapäeval Riias lisaks mängule ka kaks põhimeest – Ivan Almeida ja Kristjan Kanguri – kaotanud Kalev võttis Krasnodari kaasa vaid üheksa mängijat. Kristjan Kitsingu kolmepunktilisest avaviskest juhtima läinud Kalev alustas kohtumist hästi ja 8 mängitud minuti järel nauditi koguni 14-punktilist eduseisu, mille vastaste järgnev 8:0 spurt kahandas avaveerandi lõpuks 27:21 peale. Võitluslik teine periood püsis tasavägisena kuni viimaste minutiteni, mis kuulusid taaskord kodumeeskonnale. Vaheajale mindi siiski kalevlaste 51:48 eduseisus.

Kolmandal perioodil kuue veaga patustanud Kalev tegi enda elu raskeks, kuid nelja tabatud kolmepunktiviske toel säilitati 3-punktiline eduseis ka viimase neljandiku eel. Eesti klubi alustas viimast otsustavat veerandit samamoodi, nagu eelmise lõpetas – tabatud kolmese ja vigadega. Kohtumise saatuse otsustasid lõpuminutitel Kalevi hea kaitsemäng ja “Loko” mööda visatud kolmesed, mis andsid valitsevale Eesti meistrile ajaloolise 85:80 (27:21, 24:27, 22:22, 12:10) võidu.

Kaheksa mehega mänginud Kalevi (kaasas olnud Madis Soodla mänguaega ei teeninud) resultatiivseim oli Chavaughn Lewis, kes viskas 21 punkti ja jagas 7 korvisöötu. Janari Jõesaar lisas võidumängus 15 ning Kristjan Kitsing ja Branko Mirkovic mõlemad 14 silma.

Kaotajate poolelt kerkis üleplatsimeheks meeskonna kapten, Venemaa rahvuskoondislane Dmitri Kulagin 22 punktiga.

Nelja kaotuse kõrvale hooaja teise võidu teeninud Kalev/Cramo on nüüd turniiritabelis 11. kohal, kolme võidu ja kahe kaotusega jätkav Lokomotiiv-Kuban aga 6. kohal. Järgmise Ühisliiga kohtumise peab Kalev 13. novembril, kui Saku Suurhallis võõrustatakse Poola klubi Zielona Gora Stelmet ENEA meeskonda.

Tekst: Korvpall24