Kalev/Cramo sai Läti Ülikooli vastu napi võidu

Eesti meisterklubi Tallinna Kalev/Cramo avas kolmapäeval Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võiduarve, kui sai Kalevi spordihallis jagu Läti Ülikoolist (Latvijas Universitate) 69:67.

Kalev alustas mängu väga ebaõnnestunult ning leidis end avaveerandi keskpaigaks juba 16-punktilisest kaotusseisust (3:19). Sealt edasi saadi oma mäng korralikult käima ja esimesele vaheajale minnes olid kaotusnumbrid vähenenud minimaalseks, 21:22-le. Teine periood kulges juba Kalevi domineerimisel, poolajapausile mindi eduseisus 41:35.

Läti Ülikool jätkas kolmandal veerandil südikalt ega lasknud Kalevil vahet suureks mängida. Otsustava neljandiku alguseks olid kalevlaste edunumbrid 54:48.

Viimasel perioodil põnev heitlus jätkus ning minut enne lõpuvilet oli Kalev vaid kahe punktiga ees (65:63). Siis tõid Rauno Nurger ja Kregor Hermet korvi alt tähtsad punktid ning Kalev külalistel end enam üllatada ei lasknud. Lõpusekundil vormistasid lätlased lõppnumbriteks 69:67.

Kalevi resultatiivseim oli Silas Melson, kes tõi 25 minutiga 21 punkti. Kaksikduubli teinud Nurger kogus 14 silma ja 12 lauapalli. Külalistel oli resultatiivseim Davids Viksne 18 punktiga.

Autor: Delfi