Kalev/Cramo läheb Türgi katlasse torkima Euroliiga gabariitidega vastast

Täna õhtul on järjekordne mängudepäev korvpalli Meistrite liigas, kui BC Kalev/Cramo peab Türgis oma teise alagrupimängu, vastaseks Bursa Tofase tiim.

Kalev/Cramo alustas F-alagrupis nädalapäevad tagasi väga võitlusliku kaotusega võõrsil Strasbourg’i vastu, kui vastaste viimaste sekundite pealtpanekust jäädi Prantsusmaa suurklubile 73:75 alla. Kuigi keskjoonelt suudeti pall veel koos sireeniga ka korvi saata, siis mänguaeg lõppes kahjuks mõned kümnendikud varem.

Kalevi peatreener Roberts Štelmahers oli Strasbourg’i mängu järgsel pressikonverentsil üldiselt rahul, et kõva vastasega suudeti võõrsil kuni lõpuni mängus olla, kuid lätlasele ei meeldinud oma tiimi rohked pallikaotused ja allajäämine lauavõitluses.

Just lauavõitluse aspekt on Kalev/Cramo treenerite usutlustest väga jõuliselt läbi käinud, sest teatavasti sai tiimi põhitsenter Kamari Murphy Eesti-Läti liiga avakohtumises Riia VEF-i vastu raskelt vigastada ning ei saa mitu kuud meeskonda aidata.

Algviisikusse edutatud Rauno Nurger on küll (üsna) kindlate ja rohkete mänguminutite avanedes varasemast selgelt enesekindlam ja tegemas ehk oma senise karjääri parimaid esitusi, kuid väga palju kavaldamisruumi Štelmahersil tsentripositsioonil enam liiga palju pole.

Kalev/Cramo “number neljad” Kristjan Kitsing ja Kregor Hermet on mehed, kes peavad Nurgerile puhkust andma. Mainitud meeste puhul on trumbiks pigem aga see, et vastastel on kaitses nende vastu ülimalt keeruline mängida, kuna suurepäraste kaugviskajatena on oponentide pikad sunnitud tulema perimeetrile välja või siis tekivad vahetuste tulemusena soodsad olukorrad Kalevi tagameestele. Puhtalt 1-1 olukordades ja lauavõitluses annavad Kitsing ja Hermet aga omakorda eelise vastaste võimsamatele keskmängijatele ning nende aukude lappimisega tuleb tegeleda kogu meeskonnal.

Kalev/Cramol on käimas hetkel viiemänguline kaotusteseeria, kui erinevates liigades on alla jäädud Peterburi Zeniidile, Riia VEF-ile, Saraatovi Avtodorile, Strasbourg’ile ja Krasnojarski Jenisseile. Kuigi vastased on olnud nimekad ja graafik meeletu, on Kalev positiivse märgina kõikides kohtumistes lõpuni sees olnud.

Strasbourg’i vastu kogus Silas Melson resultatiivseimana 18 punkti, tabades kolmesejoone tagant 3/6. Rauno Nurger panustas korvi all võideldes 16 punkti ja 7 lauapalliga ning Kristjan Kitsing tõi 16 silma ja 5 lauapalli, sopsates kolmeseid 4/9.

Bursa Tofas – võimsus Türgi moodi

Türgi lääneosas paikneva riigi suuruselt neljanda linna Bursa korvpalliklubil jagub suurust ja oskusi nii korvi alla kui ka teistesse liinidesse. Türklasest peatreeneri Hakan Demiri kasutada on viis väga kvaliteetset võõrleegionäri ning mitmed korralikud kodumaised mängumehed.

Bursa Tofasel on Meistrite liiga avavoorust kaasa võtta 92:83 võit belglaste Oostende vastu ning koduliigas on neil tabelis võidud Turk Telekomi ja Buyukcekmece vastu ning suur kaotus viimasest nädalavahetusest kohtumisest Darüssafakaga.

Oostende vastu tõusis 19 punkti ja 9 lauapalliga Bursa Tofase resultatiivseimaks 211 cm pikkune ja 31-aastane horvaat Tomislav Zubcic, kellel CV-s kirjas viis Horvaatia meistritiitlit ning kogemusi NBA tütarliigast, VTB Ühisliigast ning Hispaania, Leedu ja Saksamaa kõrgliigadest. Mängujuhina tõmbas Türgi tiimi käima 32-aastane mehhiklane Francisco “Pako” Cruz, kes belglaste vastu tõi 14 silma ja koguni 10 resultatiivset söötu.

Tagaliinist valitseb vastaseid suure ohuna ka 27-aastane ameeriklane Kasey Shepherd ning äärelt ründab tema 28-aastane kaasmaalane Elgin Cook. Mõlemal mainitud mehel on varasemast karjäärist ette näidata hooajad, kus VTB Ühisliigas visati keskmiselt üle 15 punkti. Veel on Tofase nimekirjas 32-aastane ameeriklasest tsenter Jeremy Simmons, kes aga Oostende vastu piirdus vigastuse tõttu 10 minuti ja 5 punktiga. Viimases Türgi liiga kohtumises teda enam ka koosseisus polnud.

Simmonsi puudumisel on aga võimsalt esile kerkinud 25-aastane ja 208 cm pikkune türklane Muhsin Yasar, kes Belgia klubi vastu kogus 18 silma ja 7 lauapalli ning on asjalikult esinenud ka Türgi liiga kohtumistes. Koduliigas on arvestatavas hoos olnud ka meeskonna kaptenist tagamees Berk Ugurlu ja tema kolleeg tagaliinist Yigit Arslan.

Korvpall24 portaali alagrupivastaste eelvaate jaoks kommentaari andes võrdles Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Bursa Tofast suisa Eruoliiga klubidega: “Bursa Tofas on väga võimas võistkond. Võimas igas aspektis. Türgi on selline Euroliiga kasvulava. Kui me saali läheme, siis alati vaatame, et on meie võistkond ja mingid suuremad poisid. Kui Türgi võistkond siia tuleb, siis see kontrast on veel suurem. Nad on pikkuste ja suuruste poolest (Peterburi) Zeniidiga võrreldav.”

Kalevi peatreener Štelmahers kommenteeris klubi Facebooki lehe vahendusel vastase kohta: “Tofas on väga hästi tasakaalus pikk meeskond. Neil on mitmeid häid viskajaid ja suuri korvialuseid mängijaid. Seejuures tagamehed pole mitte ainult head viskajad, vaid mõistavad hästi mängu ja oskavad õigel ajal õigesse kohta söödu panna. Nad mängivad väga kõvas liigas ja olen kindel, et tuleb võitluslik ja huvitav kohtumine.”

Bursa Tofase ja BC Kalev/Cramo mäng on otsepildis nähtav TV3 Sport 2 kanalilt, kus ülekanne algab kell 18.50. Korvpall24 andmetel kommenteerib mängu Kalev Kruus isiklikult!

Autor: korvpall24.geenius.ee