Kalev/Cramo ei jätnud Portugali tippklubile võimalust ja Meistrite liiga alagrupiunistus elab edasi

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond tegi esmaspäeval Tallinnas toimuval FIBA Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiriga algust ning esimese vastase Lissaboni Sportingu üle teeniti kindel 86:69 (20:18, 22:9, 23:14, 21:28) võit.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo peale 48,3% – 32,9% ning lauavõitluse võideti 44:41 (ründelaud 21:13 Sportingule). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 17:11 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 4:3. Pallikaotuseid kogunes meeskondadel võrdselt 12.

Kamari Murphy kerkis kalevlaste parimaks 15 punkti ja 8 lauapalliga. JeQuan Lewis kogus 12 punkti ja andis 8 korvisöötu ning Kregor Hermet sai samuti kirja 12 punkti ja hankis veel 4 lauapalli. Kristjan Kitsing järgnes 11 ja Davion Berry 10 punktiga.

Travante Williams oli Sportingu resultatiivseim 26 punkti ja 7 lauapalliga. Mike Fofana lisas 8 ning Miguel Cardoso ja Joao Fernandes võrdselt 7 punkti, kellest viimane sai kätte 8 lauapalli.

Sportingu jaoks on kvalifikatsiooniturniir sellega läbi. Kalev/Cramot ootab järgmisena kolmapäeval ees Montenegro klubi Mornar Bar.

“Leedus kontrollmängudes oli meil kompamine ja sealt tehtud vead vaatasime üle ning õppisime neist. Täna näitasime mängu, mida tahaksimegi mängida – kiiret ja agressiivset. Lauavõitlus oli mureks. Igaüks peab oma mängija ära blokeerima. Neil oli ka õnne, aga samas olid nad valmis agressiivselt lauda minema. Meil on üpris liikuv meeskond ja selle pealt täna võit tuli. Tegemist oli esimese ametliku mänguga ning ühtlasi esimese sammuga sellel turniiril. Kaks mängu veel ja siis saame põhiturniirist rääkida. Põdema ei lähe, et järgmised vastased on tugevamad. Oleme aastate jooksul igasuguseid võistkondi hammustanud. Mõlemal on viis meest ikka väljakul,” rääkis Martin Dorbek Inspira vahendusel antud intervjuus.

Osta pilet kolmapäevasele mängule juba täna – https://www.bckalev.ee/piletid

Sa ei taha seda maha magada!