Kalev/Cramo alistas tugeva teise poolajaga Tartu

BC Kalev/Cramo alistas esimeses veerandfinaalmängus Tartu Ülikooli meeskonna kindlalt ning astus suure sammu Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga Final Four turniiri poole. Kui Kalev/Cramo poolelt ei teinud kaasa põhimängujuht Branko Mirkovic, siis Tartul oli kadusid rohkem. Kolmest meeskonda kuuluvast leedukast jooksis platsile vaid Arnas Velicka ning seega puudusid tiimi kaks parimat lauavõitlejat: Julius Kazakauskas ning Tautvydas Šlezas.

Kohtumine algas tasavägiselt ja viie minuti möödudes juhtis Tartu 10:7. Seejärel tegi Kalev/Cramo 13:0 spurdi, aga kodumeeskonna poolelt vähendas Arnas Velicka kaotusseisu seitsmele punktile. Külaliste hea hoog aga rauges ja teise veerandaja keskpaigaks olid tartlased jõudnud 23:28 peale. Velicka eestvedamisel vähendati kaotusseis peagi minimaalseks ja sekund enne poolaja lõppu tabas kaugviske Kregor Hermet, millega oli Taru taas juhtimas.

Kalevlased naasid puhkepausilt siiski favoriidi vääriliselt ja 10:0 spurdi toel pääseti 49:40 ette. Märt Rosenthali lähiviskest jõudis Tartu veel kahe punkti kaugusele, aga veerandaja lõpus vastas samaga Maxim Salaš ning viimane neljandik algas Kalev/Cramo 59:49 eduseisust. Tallinna klubi jätkas 12:2 spurdiga ning 20-punktiline edu oli tõsiasi. Pärast Robin Kivi lähiviset 3.43 enne lõppu vähenes Tartu jaoks kaotusseis 16 punktile, kuid põnevaks enam ikkagi ei läinud ja veerandfinaali avamängu võitis Kalev/Cramo 25 punktiga.

Reggie Lynch kogus võitjate eest 18 punkti ja 8 lauapalli. Chavaughn Lewis lisas 14 silma ja 9 korvisöötu ning Tanel Kurbas tõi 13 punkti. Maxim Salaš sai kirja 12 punkti ja 8 lauapalli ning Kristjan Kitsing 11 punkti ja 9 lauapalli.

Tartu parimaks kerkis Kregor Hermet 26 punktiga. Arnas Velicka nimele jäi 14 punkti ja 6 korvisöötu. Kent-Kaarel Vene tõi 6 punkti ja 3 lauapalli.