Viies võit- Jenissei murtud!

BC Kalev/Cramo kandis VTB Ühisliigas harva osaks saavat favoriidiseisust väärikalt ja alistas liigas viimasel kohal oleva Kranojarski Jenissei 97:88 (51:45). Viies võit 18 mängust Kalevit turniiritabelis kõrgemale ei tõstnud – endiselt ollakse 12.kohal, ent sama palju võite on ka 8.kohta hoidval Parmal. Juba esmaspäeval on Kalevil võimalus tabeliseisu oluliselt parandada, kui võõrustatakse Saratovi Avtodori.

Kalev/Cramo lubas täna Jenisseil mängu juhtida vaid pisut üle nelja minuti, sedagi avaveerandil. Kuuendal minutil juhtisid külalised 15:20, ent Martin Dorbek ja Bojan Subotic tabasid kolm kaugviset ning Kalev rebis ette 24:20. Veel viivuks viis valgevenelane Vitali Ljutõtš vastased punktiga ette, ent Branko Mirkovici kaugvise tõi tabloole 27:25 ja sestsaadik juhtis kodumeeskond kuni mängu lõpuni.

Teisel veerandajal kasvas Kalevi edumaa 11 punktile, ent vastased suutsid kaotusseisu neljale vähendada ja poolja võitis Kalev vaid 51:45. Kolmanda veerandaja alguses kahe ja poole minutiga tehtud 10:1 spurt viis Kalevi ette juba 61:46, 28.minutil kärises vahe aga lausa 22-punktiliseks, sundides heitma pilku ajalukku ja uurima, missugune on Kalevi Ühisliigas saadud suurimate võitude pingerida. Võimalik, et sarnased mõtted tungisid ka mängumeeste peadesse, sest suures eduseisus tabas meeskonda mõõn – kuus möödaviset ja kolm pallikaotust võimaldasid Jenisseil teha hirmuäratava 16:0 vahespurdi ning kui mängida jäi üle kaheksa minuti, oli Kalevi eduseis vaid kuuepunktiline – 75:69. Õnneks hullemaks lood ei läinud. Teist mängu järjest enda punktirekordit parandanud Bojan Subotic tabas kaugelt, Thomas van der Mars lisas raske korvi, tabas ka Mirkovic ning taas oli vahe 10. Mängida jäi üle viie minuti. Veel tabasid Mark Lyons ja Martins Meiers ning pinge säilis – mängida üle nelja minuti ja vahe vaid kuus. Ent Subotici järjekordne kauge tabamus tõi tabloole 90:81, järgmisel rünnakul samalt mehelt 2+1, seejärel korv ka Kangurilt ning kolm minutit enne lõppu seisul 95:81 oli mäng tehtud.

Bojan Suboticilt täna 29 punkti ja 10 lauda, Isaiah Briscoelt 18, Branko Mirkovicilt 17, Thomas van der Marsilt 12 punkti ja 11 lauda ning Martin Dorbekilt 11 punkti. Kalev tabas vastasest paremini nii lähi-, kaug- kui vabaviskeid ja domineeris lauas 44:30 (ründelauad 16:10). Karm oli aga pallikaotuste statistika – Kalev tegi 11 pallikaotust, millest vastased teenisid 18 punkti, vastased vaid kuus pallikaotust, millest meie teenisime kaks punkti.