Järjekordne tippmeeskond Tallinnas! Pühapäeval võõrustame Zeniti

Pühapäeval võõrustab BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas järjekordset raskekahurväge – kahel viimasel hooajal selles sarjas kolmanda koha saavutanud Peterburi Zeniti. Tegu on ühe meeskonnaga nendest, keda Kalevil ei ole õnnestunud kunagi võita – EuroChallenge’i, Balti liiga ja VTB Ühisliiga raames on viimase üheksa aasta jooksul kohtutud 11 korda ning korra jäime vastasele alla lisaajal, veel kolmel korral on kaotusnumbrid olnud ühekohalised. Viimatises kohtumises, tänavu aprillis, kaotas Kalev kodus 95:98.

Tänavust hooaega on Zenit alustanud mitte just võimsalt, kuid siiski positiivselt – pärast Ühisliiga avavoorus UNIKSilt saadud 34-punktilist kaotust on napilt jagu saadud VEFist ja Astanast ning kindlamalt Parmast, EuroCupil on jagu saadud Trentost ja Ulmist, kaotatud Lyonile ja Gran Canariale. Küllap on meeskonna senist rütmi mõjutanud asjaolu, et suurem osa roster’ist vahetati kahe hooaja vahel välja – põhitegijaist jäi meeskonna juurde vaid endine kalevlane Demonte Harper (28, 193), kes ongi senise kaheksa mängu põhjal satsi parim mees keskmiselt 17 punkti, 3,6 laua ja 2,4 sööduga. Tema seni ainus mäng Kalev/Cramo vastu ebaõnnestus – 4 punkti (visked 2/6), 5 viga.

Võimsa mulje on jätnud ka Drew Gordon (27, 206), mullune EuroCupi lauakuningas (Rytase ridades), kelle senised keskmised on 15,6 punkti ja 10,3 lauda. Lisaks neile kannavad põhiraskust peatreener Vassili Karasjovi poeg Sergei (24, 201), kes pärast kolme (parimal juhul) keskpärast hooaega NBAs mullu Zeniti naases ja kohe keskmiselt 16 punkti mängust paugutas; samuti ründav tagamängija Kyle Kuric (28, 193), kes kolmel viimasel hooajal Gran Canaria eest mängides tabas üle 50% teele saadetud kaugvisetest; mängujuhid Nicolas Laprovittola (27, 190) Argentinast ja jänki Scottie Reynolds (30, 185), kes tänavu juba kahes mängus andnud kahekohalise arvu korvisööte. Mainimata ei saa jätta ka serblasest OM-hõbedat, ääremängija Marko Simonovici (31, 203).

Statistikast on oluline teada, et Zenit on Ühisliigas hetkel esikohal lauapallide arvestuses ja esikolmikus ka vabavisketabavuse poolest. Senisest kaheksast mängust viies on neile visatud üle 80 punkti, Zenit ise on sama suutnud seitsmes mängus.