Janari Jõesaar siidub Kalev/Cramost Hispaania kõrgliigasse

Kalev/Cramo korvpalliklubi tagamängija Janari Jõesaar on tegemas karjääris sammu edasi ja liitub Hispaania kõrgliiga hetke viienda klubi Tenerifega. 2017 aasta suvel Tartust Eesti esiklubisse siirdunud Jõesaarel on käsil karjääri edukaim hooaeg. VTB Ühisliigas kasvas tema roll võrreldes eelmise aastaga veelgi, keskmisteks näitajateks kujunesid 25 minutit, 9 punkti ja 6 lauapalli mängu kohta.

Tenerife näitas Jõesaare vastu üles sedavõrd selget huvi, et oli tema palkamiseks valmis tasuma eestlase lepingus olnud üleminekusumma. Kalev ei pannud tehingule kätt ette, sest ka Jõesaar ise avaldas soovi tugevas välisklubis end proovile panna.

Tenerife paikneb Hispaania liigas 12 võidu ja 8 kaotusega viiendal kohal, olgugi et vahed on väikesed ja põhiturniiril jäänud mängida veel palju kohtumisi. Samaaegselt jätkab Kanaari saarte hetke parim meeskond ka heitlust Meistrite liigas, kus kaheksandikfinaalis kohtutakse peagi Kreeka liiga hetke kolmanda klubi Patrase Promitheasega.

Lisaks sellele, et 25-aastane Jõesaar hakkab Tenerifel mängima koos mitmete Euroopa korvpalliväljakutel endale nime teinud meestega, ootab teda koduklubis ees ka üks isiklik tuttav. Meeskonna resultatiivseim mängija on tänavu eurosarjas olnud nimelt Sebastian Saiz, kellega Jõesaar mängis aastate eest USA-s koos nii Sunrise Christian Academy’s kui ka Ole Missi ülikoolis.

Kalev/Cramo mängijad, treenerid ja taustajõud soovivad Janarile edukat sisseelamist uues klubis ja keskkonnas ning ootavad teda alati koju tagasi!