Hooaeg jätkub Siberis

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigat kodust 5000 kilomeetri kaugusel Krasnojarskis, Venemaa üheks ilusaimaks peetavas linnas, kus mängupäevaks ennustatakse ligi 40-kraadist pakast. Vastaseks kohalik Jenissei, mis mõistagi saanud nime linna läbiva hiiglasliku jõe järgi. Mäng algab laupäeval Eesti aja järgi kell 11.

Kalev ja Jenissei on seni kohtunud 11 korda, neist kaks on võitnud Eesti klubi. Üheksast kaotusest seitse on jäänud 10 punkti piiresse, seega on vähemalt ajalooliselt tegemist igati pingelise vastasseisuga. Mullu Frank Elegari vedamisel Ühisliigas kuuendana lõpetanud ning Europe Cupil veerandfinaali jõudnud Jenissei osaleb sel hooajal lisaks Ühisliigale ka FIBA Meistrite Liigas. Tõsi, nii ühes kui teises sarjas seni erilise eduta. Ühisliigas on alustatud kümnest mängust kolme võiduga ning sarnaselt Kaleviga ollakse hetkel play-off joone all. Siiski, viimasest neljast mängust on võidetud kaks (Parma ja Minsk). Eurosarja alustati paljulubavalt – esimesest neljast mängust võideti kaks (Oldenburg ja Utena Juventus), sestsaadik aga on kaotatud seitse mängu järjest ning play-off jääb püüdmatuks. Et aga Meistrite Liiga autsaidrid saavad jätkata Europe Cupil ning Ühisliigas on kõik veel võimalik, jätkub Jenisseis usin komplekteerimistöö. Alles sel nädalal teatati uue mängujuhi Mark Lyonsi (28, 185) värbamisest. Tegemist on Iisraeli liiga eelmise hooaja suurima korvikütiga, 2016.aasta Iisraeli meistriga ja samal hooajal eurosarjas ka Tallinnas mänginud mehega (tookord 20 punkti). Ühtegi mängu uue klubi eest pole ohtlik snaiper (tabas tänavu Türgi liigas kaugelt üle 40% visetest) veel pidanud.

Lisaks värbas Jenissei detsembris tuntud lätlase Martins Meiersi (27, 208), kelle senised kuus mängu uue klubi eest on olnud päris muljetavaldavad – kolm kaksikduublit ja keskmiselt 14,5 punkti ja 8m3 lauda. Vanu tuttavaid leidub Jenisseis teisigi – paljude Kalev/Cramo fännide mullune lemmik Vitali Ljutõtš on Ühisliigas seni keskmiselt 8,8 punkti peal, kuid kaug- ja vabavisketabavus pole kiita. Meeskonna suurimad korvikütid on mängumeesteks sirgunud USAs – Anthony Hilliard (31, 195) ja Zabian Dowdell (33, 191) on aastaid Ühisliigas ja teistes tugevates Euroopa liigades mehetegusid teinud, Nigeeria päritolu Suleiman Braimoh (28, 203) mängis Jenisseis ka eelmisel hooajal ja põrutas kodusaalis Kalevi vastu koguni 30 punkti.

Samuti on meeskonnas mitu osavat venelast eesotsas Denis Zahharoviga (24, 192), kes üle-eelmisel hooajal Kalev Cramo vastu neli korda mängis ja iga kord vähemalt 10 punkti viskas, ja kogenud Vassili Zavorujeviga (31, 197), kes eelmisel hooajal Tallinnas 22 punktiga hiilgas. Jenissei on Ühisliiga üks paremaid ründelaudade noppimises, ent kindlalt viimane kaugviske-tabavuselt.

Ole valmis ja jälgi meie mängu läbi Kanal 12 või sport.posimtees.ee!