Hiilgav võit!

BC Kalev/Cramo pani aasta viimases VTB Ühisliiga mängus poolehoidjate närvid korralikult proovile, kuid sai Riia VEFist siiski jagu numbritega 98:94 (52:54). Branko MIrkovic panustas võitu 27 punkti (kaugelt 6/10), 6 lauda ja 9 korvisöötu. Isaiah Briscoe lisas 17 punkti, neist 9 viimasel veerandajal, ning Thomas van der Mars 12 punkti ja 10 lauda.
Mõistusevastased 19 kaugviset (35st) tabanud VEFi parimad olid Alex Perez 21 (kaugelt 5/9) ja Corey Hawkins 16 (kaugelt 4/8) punktiga. Ühisliiga ajaloos on vaid korra üks meeskond rohkem kaugviskeid tabanud (Kuban – 24).
Hooaja teine võit (kümnest mängust) tõstis Kalevi turniiritabelis eelviimasele kohale, viimasel play-offi viival kohal on Permi Parma kümnest mängust kolme võiduga. Ühisliiga jätkub Kalevi jaoks 7.jaanuaril, kui võõrustatakse Himkit. Enne seda ootavad ees neli mängu koduliigas.
Tänase mängu algus midagi kurja ei kuulutanud. Kalev alustas suurepäraselt ja juhtis nelja mänguminuti järel 18:12. VEF oli selleks hetkeks kõik punktid saanud kaugvisetest. Samas vaimus lõunanaabrid ka jätkasid – kolm järjestikust kauget tabamust Hawkinsilt viisid VEFi seitsmendal minutil esmakordselt ette 21:23. Avaveerand siiski meile 28:26.
Teise veerandaja keskpaigani oli Kalev sammukese võrra ees, juhtides veel 40:39, kui vanameister Janicenoksi kaugviskest sai alguse vastaste 3:11 vahespurt, misjärel pääses VEF seitsmega ette. Külmavereliselt tegutsenud kalevlased suutsid poolaja lõpuks kaotusseisu kahele punktile vähendada.
Kolmandat veerandaega kontrollis kodumeeskond täielikult – seisult 52:57 tehti 13:2 vahespurt, mida kroonis Mirkovici 3+1 rünnak. Kui mängida jäi 10 minutit, juhtis Kalev 73:65.
Otsustava veerandaja esimese 100 sekundiga tabas VEF kolm kaugviset ja vähendas kaotusseisu kahele punktile. Jõesaare kolmesest kasvas vahe taas seitsmele, kuid vastased suutsid kaitse paika saada ning Kalev ei tabanud rohkem kui nelja minuti jooksul mängust ainsatki viset – vabavisetest teenitud punktid hoidsid Kalevit küll veel napis eduseisus, ent VEF tabas ridamisi kolmeseid ning kolm minutit enne lõppu viis mehhiklase Perezi järjekordne tabamjs VEFi ette 88:89. Marsi korv ja kaks vabaviset aitasid Kalevi taas kolmega ette, ent vanameister Berzinsi kolmene ja Labuckase ründelaua tip-in viisid VEFi poolteist minutit enne lõppu ette 92:94.
Meie õnneks sellega vastaste õnn täna piirdus. Mirkovici vabavisetest tuli tabloole viik, Keedus ja Briscoe tabasid seejärel kumbki kahest vabaviskest ühe, ent vastased eksisid neljal viimasel viskel ja võit jäi koju.
Kalev tegutses täna iseäranis hästi lauas – liiga ühe tugevaima lauavõitlejate satsi vastu võeti koguni 17 ründelauda (vastased ise – 9). Kaugelt tabas Kalev 12/27 ja pallikaotuseid kogunes vaid 10. Vabavisetest (22/29) teeniti vastastest seitse punkti enam ja kui vastaste hull kaugviske-tabavus välja jätta, võiks sooritust lausa laitmatuks pidada. Näiteks kaheseid tabas VEF vaid 11/29 ehk 37%-liselt.