Hiilgav võit aitas meeskonna taas play-offi kursile

BC Kalev/Cramo naaseb igas mõttes vaenulikust Krasnojarskist vägeva võiduga. Kohalik Jenissei alistati 91:88. Seejuures oli Kalev veel seitse minutit enne lõppu 11 punktiga taga. Järgnes aga hiilgav 22:9 lõpuspurt, millest 10 punkti viskas Branko Mirkovic.

Tema ja Isaiah Briscoe panustasid võitu 20 punkti, suurepärase etteaste teinud Kristjan Kangur 10, Janari Jõesaar ja Thomas van der Mars 9 punkti. Just Mirkovici kauge tabamus poolteist minutit enne lõppu tõi tabloole lõppskooriks kujunenud numbrid. Närvilistel lõpusekunditel ei õnnestunud kummalgi meeskonnal skoori kasvatada, ent meile see sobis.

Kalev võitis kardetud vastase vastu laua koguni 46:29, seejuures ründelauad 12:6. Hästi tabati vabaviskeid (20/23) ja ka kaugelt (7/17). 14 pallikaotust (vastastel vaid viis) aitasid aga mängu tasakaalus hoida. Kalevil on nüüd neli võitu ja üheksa kaotust, millega ollakse 9.kohal. Sama palju võite, ent seitse kaotust on meist eespool paikevatel Parmal ja Minski Tsmokil.

Järgmise mängu peab Kalev alles 12.veebruaril, kui võõrustatakse Kaasani UNIKSit.