Tee uus teema Vasta teemale  [ 1951 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Järgmine
BC Rakvere Tarvas 
Autor Sõnum
Kasutaja

Liitunud: 02 Apr 2009, 10:11
Postitusi: 202
Asukoht: Tartu
Postitus BC Rakvere Tarvas
BC Rakvere Tarvas.


Kuna TÜ Tartu Rocki teema all läks Rakvere fännidega juba suureks vaidluseks Tarva teemal, mõtlesin, et oleks äkki mõtekam Rakverele oma teema luua.

Vaidlus läks lahti publikunumbrite teemal nimelt.

KalevRuus kirjutas:
Delta, kust otsast see Rakvere publikuarvude rõhutamine ületähtsustatud on? Tõus on tänavu olnud võimas, kes osanuks veel mullu ette näha, et üle 2000 inimse koguneb Eesti liiga põhiturniiri mängule, kus vastamisi polegi Rock ja Kalev/Cramo? Mis TTÜ-sse puutub, siis nende puhul pole see hüpe olnud sedavõrd silmatorkav, sealt ka väiksem tähelepanu.

Fakt on siiski see, et liigas on keskmine publikuarv mängu kohta kasvanud ca kolmandiku võrra, mis on vaieldamatult suur tõus. Ja Rakveres on tõus olnud kusagil 700 pealt 1200 peale. Need numbrid lükkavad üsna veenvalt su jutu ümber.


kevvv kirjutas:
Lõin kokku eelmise hooaja publikunumbrid Rakveres, milleks oli kokku 10200 inimest, mis teeb mängu kohta keskmiselt 728 inimest. See hooaeg on näitajad 16831 kokku, mängu kohta on see järelikult 1202 inimest. Ehk ligi 500 inimest rohkem on võrreldes eelmise hooajaga tee spordihoonesse leidnud. Eesti mõistes on see üsnagi arvestatav number.


Väide ise oli siis seesugune ->

Delta kirjutas:

Keegi siin ees rääkis(võibolla ka mujal teemas, aga sama inimeme, vastasin lihtsalt siin teemas kokku kõige peale), kuidas Rakvere toob müstilisi publikunumbreid saali see aasta! ja see oleks nagu mingi ime. Statistika näitab, et tegelikult pole publikunumbrid võrreldes eelmise aastaga suurt midagi muutunud. Ainus asi mis on muutunud, on see, et Rakvere on reaalselt konkurentsis tiitli eest see aasta ja on juba näha ka publiku valimist. Ei ole nii, et iga mäng on 2000 inimest saalis, nagu meedias näidatakse, või üritatakse näidata(vaata kasvõi Sõbra juttu). Reaalselt on elu nii, et mängudel käib 700-1000 inimest ja vaid mängud Eesti liiga mõttes tippsatsidega toovad täismaja.Muidu ei tule poolt halligi täis, ka Rakveres mitte. Ehk siis ..on sama seis mis iga aasta on olnud. Rock vs Cramo mängud on toonud massiliselt publikut varem, sest nemad olid tipud. Nüüd olid tippseltsis veel võistkondi ja loomulik, et nende omavahelist mängud toovad rahva saali. Ja publiku toob saali justnimelt vastane, st rahvas valib, kelle mänge ta läheb vaatama. Kas Rakvere vs Kuremaa, või Rakvere vs Rock.


Toodi mulle siis suurt statistikat, 728lt-1200le kesmiselt on tõusnud. Mis Eesti mõistes on suur number, absoluutselt. Minu väide oli, et vastane toob publiku saali..ja saali tuleb rahvas, sest Rakverel on reaalne võimalus "tippe" võita..ning reaalne võimalus tuua meistritiitel Rakverre. Ehk siis, tullakse vaatama ikkagi ainult "tippude" mänge ja muus osas pole suurt midagi muutunud.
Võrdluseks siis ..2008/2009 hooaeg, käis Tarvas vs Rock mänge kokku vaatamas 1950 inimest(900+1050) ..see hooaeg ..4000(1700+2300). Tarvas vs Cramo 2008 hooaeg, 1900 inimest(850+1050)..see hooaeg 3000 inimest.(1400+1600). ..vs TTÜ ..1150 inimest 2008 vs 3000 inimest see hooaeg.

Kui võtame aga näiteks mängud Kuremaa vastu(Pärnu on halb näide, sest teine Pärnu mäng oli Müürsepa come-back mäng, esimest mängu võib võrrelda küll ..500 vs 600 inimest).
siis 2008 hooaeg 1250(600+650) ...see hooaeg 1300 inimest(600+700).

Minu jutu point(mille ma tõin tegelikult ka ära Rocki teemas juba)...Eestlastele meeldib kossu vaadata ja kui meeskond on konkurentsis ..tullakse mänge ka vaatama. See ongi uba. Sellepärast väitsin ma, et Rakvere publiku teema on tiba ületähtsustatud, nagu oleks see mingi imeasi . Ei ole kuskilt poolt. Eesti liiga tippsatse on alati suur publik jälgimas käinud. See aasta on Rakvere lihtsat taseme poolest võrdne. See on see suur töö, mille ees müts maha tõesti nii Sõbra kui mängijate ees. Et, Rakvere tase on tõusnud, Rocki/Cramo tase langenud ja pakutakse võrdseid mänge.
Aga see jutt, mida Sõber ajab, et iga mäng 2000inimest saalis ja meeletu publiku tõus jne . Ei saa selle väitega kuidagi nõustuda. Ainus mäng üldse, kus 2000 inimest kokku tuli, oli mäng vs Rock.
Ja no kui meistriliiga 2 liidrit ei too suurimat publikut, kes siis veel?

See hooaeg on TTü/Rakvere/Rock/Cramo kõik võrdselt konkurentsis, samal ajal kui eelmine hooaeg oli enam vähem 100% kindel, et küll Rock ja Cramo finaalis mängivad.
See on publiku saali toonud.Tasavägised mängud tipus, kus kõigil on võimalus. Ja mitte ainult Rakveres. Ka TTü' mängudele. Valga/Pirita vaatajanumbrid on tõusnud. Ainus, kes on meeletu languse läbiteinud, on Cramo. Miks see nii on ...seda võib Cramo teemas lahata:) Seal loobitakse muidugi kohe kaikaid, kui tulihingelised fännid nad kõik on, samas kui kaks teemat edasi räägivad mingi konkreetse mängu puhul(mis kaotati), et "mind enam Cramo tegemised ei koti, never ever blabla" .


14 Apr 2010, 15:04
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 22 Mär 2010, 18:37
Postitusi: 80
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Nagu teises teemaski öeldud, peamiseks põhjuseks on siiski see, et Tarvas on ainuke tippklubi oma maakonnast. Ise olen rakvere lähedalt pärit ja tean, kuidas need asjalood on. Kõik räägivad juba 2-3 nädalat enne tulevasest mängust ja lepitakse kokku, et kuidas rakvere minnakse.

Üldiselt on Rakverel head mängijad ja ma ei imestagi nende tulemuste üle, mis nad see hooaeg saavutanud. Kindlasti loodan neid järgmine hooaeg ka seal näha, va K.Saage kes juba käib ja hoopleb, et tema läheb järgmine aasta välismaale ja kuhu iganes veel mängima.


14 Apr 2010, 15:16
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 04 Mär 2008, 13:49
Postitusi: 1443
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
EI no eile mäng oli hea ...
aga tahaks seda öelda, et need TTÜ laulud olid küll naljanumbrid :D Mingi timeoutide ajal vaikselt pomisesid :D Laul või asi ..


14 Apr 2010, 15:43
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 06 Jaan 2007, 01:42
Postitusi: 89
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Delta-le: Ei ole üldse plaanis sinuga vaielda, hea on lugeda argumenteeritud seletusi. Fakt on see, et korvpallibuum on Rakverre see hooaeg jõudnud ja et sellest nii suur number tehakse on ilmselt Tarva heade esituste seeria tulemus, mis tahest-tahtmata tõmbab ligi nii meediat, uusi fänne ja vingujaid. Põhiline on ikkagi see, et rahvas leiaks jätkuvalt tee spordihalli ning tribüünil võimalikult häälekalt kaasa elaks (mitte saapa jms tahkete objektidega).

xrip-ile: Nagu siin foorumis TTÜ fännid ütlesid, siis vahepeal ei kuulnud nad isegi üksteise hüüdeid, kuna saal lihtsalt karjus nii kõvasti. Aga laulude toomine kossusaali on igaljuhul tervitatav üritus.


14 Apr 2010, 16:04
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Juul 2008, 00:39
Postitusi: 1246
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Teadsa Delta, mõtle ka ikka natuke selle üle, kuidas sa asju sõnastad. Kui Rakvere mänge käivad vaatamas 600 inimest, siis kui nad kohtuvad Kuremaaga, ja 2000, siis kui nad kohtuvad Rockiga, ei tähenda see seda, et need lisaks tulnud 1400 inimest tulid kõik Rocki vaatama!! Seda väita on ju lausidiootsus... sama hästi võiks siis rääkida, et kui Premier League'is Manchester United'i kodumängudel Arsenal'iga käib rohkem inimesi kui kodumängudel Portsmouth'iga, on see seetõttu, et sealseid jalkafänne hirmsasti huvitab, kuidas Arsenal mängib. Aga absoluutselt ei huvita ju.

Rakvere mängudel tugeva vastasega käiakse sellepärast, et fännidele läheb korda, kuidas klubi jaoks tähtsad mängud lähevad! Käiakse vaatamas seda, kuidas Kriisa-Saage-Veideman-Müürsepp suudavad peamistele konkurentidele vastu saada, mitte seda, kuidas Rock'i kokkumäng hooajajooksul paranenud on. Ning selge see, et publikuarvud on rohkem kasvanud mängudes Rock'i ja Kaleviga, kui muudes mängudes. Kui eelmisel hooajal olid kõik mängud suht võrdse tähtsusega, siis ainus põhjus miks käia vaatamas mänge tugevamate klubide vastu, oli lootus näha kõrgetasemelisemat korvpalli... see küll kutsus saali päris palju inimesi, aga samas... kui ikka kodumeeskonnal eriti võidulootust polnud, siis nii palju neid pealtvaatajaid ka rohkem ei tulnud, võrreldes teiste mängudega. See aasta on aga olukord vastupidine... Kuremaa vastu hooaja lõpupoole juba oldi kindlad, et küll see võit ära tuleb, ja ega erilist mängu seal ei näe... Rocki ja Kalevi vastu ei ole nüüd aga enam mitte pelgalt lootust näha kõva mängu, vaid ka lootus võita ja seeläbi meistriliigas ettepoole tõusta, või play-offis miskit saavutada. Seega jah... tõesti on naljakas lugeda seda, kuidas sa pikalt laialt seletad, kuidas tullakse saali vastast vaatama... võiks ju siis küsida, et kui Cramo Valga vastu Rakvere saalis mängiks, kas siis oleks ka sinu meelest saal puupüsti täis?? Ja lärm missugune? Minu arvates küll mitte.

Igastahes, müts maha Andres Sõbra ees, et mees on suutnud Rakveres korraliku klubi kokku ajada ja mehed mängima panna. Rahvas saalis, meeskonnal tulemused kah, ja noored arenevad. Mida veel tahta?


14 Apr 2010, 17:12
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Okt 2009, 13:23
Postitusi: 350
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Zog kirjutas:
Teadsa Delta, mõtle ka ikka natuke selle üle, kuidas sa asju sõnastad. Kui Rakvere mänge käivad vaatamas 600 inimest, siis kui nad kohtuvad Kuremaaga, ja 2000, siis kui nad kohtuvad Rockiga, ei tähenda see seda, et need lisaks tulnud 1400 inimest tulid kõik Rocki vaatama!! Seda väita on ju lausidiootsus... sama hästi võiks siis rääkida, et kui Premier League'is Manchester United'i kodumängudel Arsenal'iga käib rohkem inimesi kui kodumängudel Portsmouth'iga, on see seetõttu, et sealseid jalkafänne hirmsasti huvitab, kuidas Arsenal mängib. Aga absoluutselt ei huvita ju.

Rakvere mängudel tugeva vastasega käiakse sellepärast, et fännidele läheb korda, kuidas klubi jaoks tähtsad mängud lähevad! Käiakse vaatamas seda, kuidas Kriisa-Saage-Veideman-Müürsepp suudavad peamistele konkurentidele vastu saada, mitte seda, kuidas Rock'i kokkumäng hooajajooksul paranenud on. Ning selge see, et publikuarvud on rohkem kasvanud mängudes Rock'i ja Kaleviga, kui muudes mängudes. Kui eelmisel hooajal olid kõik mängud suht võrdse tähtsusega, siis ainus põhjus miks käia vaatamas mänge tugevamate klubide vastu, oli lootus näha kõrgetasemelisemat korvpalli... see küll kutsus saali päris palju inimesi, aga samas... kui ikka kodumeeskonnal eriti võidulootust polnud, siis nii palju neid pealtvaatajaid ka rohkem ei tulnud, võrreldes teiste mängudega. See aasta on aga olukord vastupidine... Kuremaa vastu hooaja lõpupoole juba oldi kindlad, et küll see võit ära tuleb, ja ega erilist mängu seal ei näe... Rocki ja Kalevi vastu ei ole nüüd aga enam mitte pelgalt lootust näha kõva mängu, vaid ka lootus võita ja seeläbi meistriliigas ettepoole tõusta, või play-offis miskit saavutada. Seega jah... tõesti on naljakas lugeda seda, kuidas sa pikalt laialt seletad, kuidas tullakse saali vastast vaatama... võiks ju siis küsida, et kui Cramo Valga vastu Rakvere saalis mängiks, kas siis oleks ka sinu meelest saal puupüsti täis?? Ja lärm missugune? Minu arvates küll mitte.

Igastahes, müts maha Andres Sõbra ees, et mees on suutnud Rakveres korraliku klubi kokku ajada ja mehed mängima panna. Rahvas saalis, meeskonnal tulemused kah, ja noored arenevad. Mida veel tahta?


Haha, Delta ju ütleski, et tullakse vaatama, kuidas meeskond mängib tugevamate võistkondadega... Mitte kuidas Rock mängib...

_________________
Patrioot kirjutas:
cramo kirjutas:
Aga Toome on minu meelest kindlasti parem mängija kui seda on Paade.


Võta üks ja viska teist. Ühel päeval võivad mõlemad väga korraliku mängu teha, kuid järgmisel on nad nagu üks latt saaremaa vorsti.


14 Apr 2010, 17:40
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 19 Nov 2009, 23:12
Postitusi: 2912
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Tsiteeri:
Minu väide oli, et vastane toob publiku saali..ja saali tuleb rahvas, sest Rakverel on reaalne võimalus "tippe" võita..ning reaalne võimalus tuua meistritiitel Rakverre. Ehk siis, tullakse vaatama ikkagi ainult "tippude" mänge ja muus osas pole suurt midagi muutunud.

Ma ei saa aru, Delta, mida sa nüüd öelda tahad? Mis tähendab, et muus osas pole midagi muutunud? Kuremaa vastu tõesti ehk rahvast rohkem tribüünil pole aga kokkuvõttes ju on.ata, kogu see vaidlus läks lahti sinu väitest, et seda nn Tarvase fenomeni hinnatakse üle ja tegelikult TTÜ-l sama värk. Selle peale sulle tõestati vastupidist, mille peale sa hakkasid lambiargumentidega opereerima :)


14 Apr 2010, 22:25
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 19 Nov 2009, 23:12
Postitusi: 2912
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Lisaks veel juurde ühe nüansi. Näiteks jalkas on nii, et tihtipeale loksub vooru keskmine publikuarv suht samasse auku - igas mängus 100-200 vaatajat. Tihti pole vahet kas Levadia kohtub Paide või Floraga, rahvast ikka samapalju.
Seevastu kossus on vahe kümnekordne, kas Cramo, Rock või Tavas kohtub omasugusega või autsaideriga.
Mitte, et se asjase putuks aga lihtsalt omapärane fenomen. :?


14 Apr 2010, 22:33
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan 2009, 00:20
Postitusi: 1099
Asukoht: Nissi City
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
ETV-s öeldi et Hallik läheb kuhugi välismaale.Keegi teab kuhu ?


15 Mai 2010, 22:29
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 31 Dets 2008, 05:57
Postitusi: 7234
Asukoht: Tallinn
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas


15 Mai 2010, 23:28
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Juul 2007, 23:54
Postitusi: 597
Asukoht: Cramo City
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Hallik läinud, Müürsepp sügisel ei mängi, Veidemanni ei lubanud ka Sõber kinni hoidma hakata... Andersonist ei usu, et kaks hooaega ühes kohas püsib. Kahe meetrise centriga pole muidugi euros ka midagi teha. Igatahes üks suurem hulk häid mängijaid peaks Tarvasesse siirduma, kui tahetakse taset hoida.

_________________
HEROS GET REMEMBERED, LEGENDS NEVER DIE ||| 2005 ||| 2006 ||| 2009 ||| 2011 ||| 2012 ||| 2013 ||| 2014 ||| 2016 ||| 2017 |||


16 Mai 2010, 00:10
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Mär 2008, 18:53
Postitusi: 2237
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Mind huvitab ka, kuhu Hallik läheb?


16 Mai 2010, 00:21
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Nov 2007, 04:26
Postitusi: 4611
Asukoht: Mustamäe
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
julki kirjutas:
ETV-s öeldi et Hallik läheb kuhugi välismaale.Keegi teab kuhu ?

Vastust ei tea aga pakuks, et läheb Soome tagasi ehk?


16 Mai 2010, 00:51
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Veebr 2008, 01:16
Postitusi: 1092
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Aga öeldi et laia maailma, Soome just küll lai maailm pole... ehk ikka kaugemale.


16 Mai 2010, 12:35
Profiil
Kasutaja

Liitunud: 26 Sept 2008, 18:27
Postitusi: 1025
Postitus Re: BC Rakvere Tarvas
Sõber ju viimase mängu järel mainis pressikonverentsil, et tal on juba paar mängijat silmapiiril ja paar mängijat tahavad ka ise tulla.


16 Mai 2010, 14:56
Profiil
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1951 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Järgmine


Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: