Tee uus teema Vasta teemale  [ 18888 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254 ... 1260  Järgmine
Hooaja üldarutelu 
Autor Sõnum
Kasutaja
Kasutaja avatar

Postitus Re: Hooaja üldarutelu
vaim564 kirjutas:
Ma ei tea, kui relevantne see ranking on, aga selle järgi paikneb Kalev/Cramo isegi üllatavalt kõrgel 64. kohal, eespool isegi Riia VEFi ja Nymburki. Kui see paika peab, siis ei tohiks Europe Cupi põhiturniirile pääsemine väga ime olla.
https://www.eurobasket.com/service/bask ... nking.aspx
Nüüd on EuropeCupi applicantide nimekiri täienenud, ei oska öelda, kas see on lõplik. On päris kõrgetasemelisi meeskondi. Aga kui korraliku tiimi kokku saab, siis on kõik tehtav.
https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%8 ... Europe_Cup

Seal wikipedias on huvitaval kombel ka võistkondi kes ei tohiks saada üldsegi peale Fiba Europe Cupi reglemendi järgi:

5.2 The selection of the clubs will be based on sporting results of clubs in their national leagues. Only clubs that did not
finish in the bottom 3rd of their top national league standings in the previous season can be registered by the National
Federations for the FIBA Europe Cup.

02 Juul 2022, 18:47
Profiil
Kasutaja

HypeBeast kirjutas:
Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.

Ma ei taha kuidagi tüli norida, aga selliste avalduste peale tekib küsimus, et kas mõnda mängu vaadanud ka oled, või loed ainult numbreid?
Statistika tõepoolest väljendab mida mängija on korda saatnud, aga ära unusta asju proprtsiooni panna. On suur vahe, kas viskad oma punktid põhimeeste vastu või prügiminutitel, kui rong on läinud. Lisaks on väljakul palju muud, mida vaadata läbi nö eye testi, aga lihtsalt numbritest välja lugeda ei saa. Eriti mängujuhi positsioonil.
Ei, ma ei proovi öelda, et Kovliar nüüd võrgud põlema viskab, aga et ta on parem variant backup PG kohale kui Vitols - no doubt about it. Sten Sokk v Vitols ei hakka parem arutamagi.

02 Juul 2022, 20:06
Profiil
Kasutaja

Kalev kirjutas:
HypeBeast kirjutas:
Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.

Ma ei taha kuidagi tüli norida, aga selliste avalduste peale tekib küsimus, et kas mõnda mängu vaadanud ka oled, või loed ainult numbreid?
Statistika tõepoolest väljendab mida mängija on korda saatnud, aga ära unusta asju proprtsiooni panna. On suur vahe, kas viskad oma punktid põhimeeste vastu või prügiminutitel, kui rong on läinud. Lisaks on väljakul palju muud, mida vaadata läbi nö eye testi, aga lihtsalt numbritest välja lugeda ei saa. Eriti mängujuhi positsioonil.
Ei, ma ei proovi öelda, et Kovliar nüüd võrgud põlema viskab, aga et ta on parem variant backup PG kohale kui Vitols - no doubt about it. Sten Sokk v Vitols ei hakka parem arutamagi.

Ma tõesti väga loodan, et Kovliari näol saab olema parem mängija kui Vitols meie jaoks oli. Ja ma selles üldse ei kahtlegi, et ta kunagi jõuab palju kaugemale kui Vitols. Aga antud hetkel pole ta veel midagi näidanud, mis annaks alust kindlalt väita, et ta on parem kui Vitols. Võttes ette eelmise hooaja ELBL statistika, siis oli ta PER viies mängus 11.41, Vitolsil 15.30. Eestikate play-offi kohta ma seda sama statistikat ei leidnud, kuid Kovliar viskas mängust 6,2ppg 24mpg jooksul, Vitols 6,9ppg 15mpg jooksul. Vaevalt see number kuigi palju erineda sai. Mõlema mängija puhul kehtib sama kontekst, kuna mõlemad olid varumängujuhid. Vitols mängis kõigele lisaks lõpptulemusele vaatamata parema komplekteeritusega meeskonnas. "No doubt about it" indeed. Loodan siiski väga, et hoopis teie prognoos peab paika ning me saame endale parema varumängujuhi kui eelneval hooajal.

Võib-olla on minust siin valesti aru saadud, aga ei ma ei soovi, et Vitolsiga sõlmitaks leping, mis hoiaks teda siin oma karjääri lõpuni. Ma olen väga õnnelik, et me ei pea teda siin suure tõenäosusega enam kunagi nägema, kuid tuletan igaks juhuks meelde, et sarnased tunded valdasid siin foorumit ka 2018. aasta suvel, kui Sokk peale kolme hooaega siit lõpuks lahkus. Ning neid negatiivseid toone aasta hiljem, kui ta naasis. Argument, et ta on "Eesti parim mängujuht, järelikult peab ju parem olema" ei päde kahjuks. Tal pole oma Kalevi aegadest ühtegi hooaega ette näidata, kus ta statistika paneks ta Vitolsist täiesti omaette liigasse. 2016/17 oli ta statistika veel kehvemgi.

02 Juul 2022, 21:19
Profiil
Kasutaja

HypeBeast kirjutas:
Kalev kirjutas:
HypeBeast kirjutas:

Ma tõesti väga loodan, et Kovliari näol saab olema parem mängija kui Vitols meie jaoks oli. Ja ma selles üldse ei kahtlegi, et ta kunagi jõuab palju kaugemale kui Vitols. Aga antud hetkel pole ta veel midagi näidanud, mis annaks alust kindlalt väita, et ta on parem kui Vitols. Võttes ette eelmise hooaja ELBL statistika, siis oli ta PER viies mängus 11.41, Vitolsil 15.30. Eestikate play-offi kohta ma seda sama statistikat ei leidnud, kuid Kovliar viskas mängust 6,2ppg 24mpg jooksul, Vitols 6,9ppg 15mpg jooksul. Vaevalt see number kuigi palju erineda sai. Mõlema mängija puhul kehtib sama kontekst, kuna mõlemad olid varumängujuhid. Vitols mängis kõigele lisaks lõpptulemusele vaatamata parema komplekteeritusega meeskonnas. "No doubt about it" indeed. Loodan siiski väga, et hoopis teie prognoos peab paika ning me saame endale parema varumängujuhi kui eelneval hooajal.

Võib-olla on minust siin valesti aru saadud, aga ei ma ei soovi, et Vitolsiga sõlmitaks leping, mis hoiaks teda siin oma karjääri lõpuni. Ma olen väga õnnelik, et me ei pea teda siin suure tõenäosusega enam kunagi nägema, kuid tuletan igaks juhuks meelde, et sarnased tunded valdasid siin foorumit ka 2018. aasta suvel, kui Sokk peale kolme hooaega siit lõpuks lahkus. Ning neid negatiivseid toone aasta hiljem, kui ta naasis. Argument, et ta on "Eesti parim mängujuht, järelikult peab ju parem olema" ei päde kahjuks. Tal pole oma Kalevi aegadest ühtegi hooaega ette näidata, kus ta statistika paneks ta Vitolsist täiesti omaette liigasse. 2016/17 oli ta statistika veel kehvemgi.

Ma üritasin viisakalt küsida, kas sa vaatad mänge või numbreid :)
Mina vaatan mänge. Ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga see mida minu silmad on tunnistanud - jään oma statementi juurde "no doubt about it"

02 Juul 2022, 21:38
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Kuuldu põhjal siis Rannula soovib satsi max 3 välismaalast. Loodan, et Kovliar ei kvalifitseeru päris välismaalase alla. Vastasel juhul ma oleksin veidi murelik, et mis sats kokku pannakse...

02 Juul 2022, 23:34
Profiil
Kasutaja

Saša Kovliar on küll väga tervitatav- tundub, et mentaalselt on ta ise hästi tugev inimene, naljalt vist närvi ei lähe ja laamendama ei hakka. Loodetavasti Ukrainas hullemaks ei lähe ning saab kossule pühenduda suurema osa ajast.

Kui ainult kolm välismaalast tulemas on siis andku jumal, et tuleb kindel PG ja C, Kamari Murphy oli tore mees aga päeva lõpuks oli ta nagu vaesemehe Maurice Kemp. Kas Matthias Tassi proovitakse jahtida üldse või kas sarnaselt Veidekale on sillad ka seal süüdatud?

Hugo ja Taavi liitumine on väga lahe, loodame et pikema Jurkatamme kulbipidu jätkub!

03 Juul 2022, 10:42
Profiil
Kasutaja

marxx762 kirjutas:
Kuuldu põhjal siis Rannula soovib satsi max 3 välismaalast. Loodan, et Kovliar ei kvalifitseeru päris välismaalase alla. Vastasel juhul ma oleksin veidi murelik, et mis sats kokku pannakse...

Heh, see on absoluutne Eesti kossu klassika, et soovitakse max kas või kaks või kolm välismaalast. Tahtmine on aga taevariik ja reaalne elu teeb oma korrektuurid. Kui öeldakse kolm, siis pigem tasub arvestada viiega, eriti siis kui väljavahetatavad mängijad ja hooaja lõpus vigaste asemel saabujad juurde arvata.

03 Juul 2022, 16:17
Profiil
Kasutaja

Eks kõik sõltub eesmärkidest. Loomulikult võib ju ehitada üles Pärnu või Viimsi sarnase klubi, kellega hakatakse vaikselt üles tulema, aga sellise klubiga ei tee isegi FIBA Europe Cupis tulemust. Meeskonnaga Toom, Jurkatamm, Kovliar, Kitsing, kuhu lisanduvad kolm välismängijat nt PG, C, PF väga kõrgele ei purjeta. Eesti pass mängukvaliteedile palju juurde ei anna ja mind näiteks ei motiveeriks ka "omadest" koostatud meeskond, kes pidevalt kaotab. Ma ei kujuta ette, et mõni juba välisliigas palliv Eesti mängija ihkaks väga tagasi tulla ja mõned neist (kasvõi Vene näitel) eelistavad pigem oodata, kui et Cramoga isegi ajutist lepingut teha. Tass ilmselt sihib kusagile välisliigasse, Hermet on läinud, Nurger on minemas, ma usun, et Sokul on Kreeka passi tõttu sealses esiliigas lööki, võimalikud variandid veel et vanast kaadrist Kurbas, Dorbek, Haller?, Kangur?? jäävad, kõhutunne ütleb, et Rannula võib Valget tahta Cramosse, siis olekski juba 12 meest koos (kuigi eestlaste poole pealt mitte just väga nooruslik). Samas Kurbasele, Dorbekile, Kangurile kohapealt asendust leida pole lihtne ja vähemalt kahe esimese puhul (Kangur on nagunii lõpetamas) ka mitte väga mõistlik.
Komplekteerimist tuleks ikka võtta positsioonidest lähtuvalt, et kõik positsioonid on kaetud võimalikult kvaliteetselt ja varuga. Välismängijate osas tasub isegi võtta riske, parem mõni noor või mahakantud, kuid perspektiivikas mängija, kui et hakata mõnda nimekat mängijat üles ostma (pealegi kui lisategureid nagu VTB ja BCL pole anda). Ikkagi eesmärgiks seada meeskond, kes pürib kõige kõrgemale nii Europe Cupil kui ühisliigas.

03 Juul 2022, 17:10
Profiil
Kasutaja

Kurbas jätkab: https://bckalev.ee/vanameister/

08 Juul 2022, 15:49
Profiil
Kasutaja

Mulle Kurbase jätkamine sümpatiseerib. Ta toob meeskonda kogemust ja mitmekülgsust.

Hetkeseisuga on siis positsioonid kolm ja neli kaetud rollimängija tüüpi meestega: Toom, Kurbas, Jurkatamm ja Kitsing. Hugo Toom U20 koondise kontrollmängudes kaasa ei teinud. Tahaks loota, et ta põlvega pole jälle midagi juhtunud. Kui plaanis on komplekteerida meeskond tõepoolest vaid kolme välismängijaga – ja seda eeldusel, et Kovliar läheb kirja kohaliku mängijana –, siis tegemist peab olema tõsiste tegijatega, kui sooviks on konkureerida Prometey ja VEF-iga, mitte Pärnu, Ventspilsi, Rapla, Ogre ja Tartuga. Positsioonideks siis eeldatavalt PG, SG ja C. Aga isegi sel juhul jääks ühest pikast vajaka, kui just ei panda lootusi selle peale, et õnnestub värvata Matthias Tass (kellele agendid püüavad leida töökohta Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa või Saksamaa kõrgliigast).

Paar päeva tagasi tuli uudis, et Zielona Gora liitub ENBL-iga. Loodetavasti pole ka Kalevi liitumine selle liigaga laualt maas.

08 Juul 2022, 16:07
Profiil
Kasutaja

Uhhuu kirjutas:
Mulle Kurbase jätkamine sümpatiseerib. Ta toob meeskonda kogemust ja mitmekülgsust.

Hetkeseisuga on siis positsioonid kolm ja neli kaetud rollimängija tüüpi meestega: Toom, Kurbas, Jurkatamm ja Kitsing. Hugo Toom U20 koondise kontrollmängudes kaasa ei teinud. Tahaks loota, et ta põlvega pole jälle midagi juhtunud. Kui plaanis on komplekteerida meeskond tõepoolest vaid kolme välismängijaga – ja seda eeldusel, et Kovliar läheb kirja kohaliku mängijana –, siis tegemist peab olema tõsiste tegijatega, kui sooviks on konkureerida Prometey ja VEF-iga, mitte Pärnu, Ventspilsi, Rapla, Ogre ja Tartuga. Positsioonideks siis eeldatavalt PG, SG ja C. Aga isegi sel juhul jääks ühest pikast vajaka, kui just ei panda lootusi selle peale, et õnnestub värvata Matthias Tass (kellele agendid püüavad leida töökohta Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa või Saksamaa kõrgliigast).

Paar päeva tagasi tuli uudis, et Zielona Gora liitub ENBL-iga. Loodetavasti pole ka Kalevi liitumine selle liigaga laualt maas.

Kuigi mulle jätkuvalt väga ei meeldi idee Konontšuki, Kurbase ning Toomiga mehitatud väikese äära positsoonist, siis vähemalt Konontšuki oleks sinna ikkagi veel vaja. Kurbase lagi on meil teada, Toom pole VEEL rahvusvahelisel tasemel tegijaks olemiseks valmis. Kuna aga Konontšuki liitumine näib ebatõenäoline, oleks ka sinna välismaalt täiendust vaja. Ideaalis kedagi füüsiliselt profiililt Šilinsi tüüpi, kes oleks ka valmis vajadusel eesliini abistama.

08 Juul 2022, 16:21
Profiil
Kasutaja

Uhhuu kirjutas:

Nõus, et Kovliar + 4 välismängijat (PG, SG, PF/C ja C) tunduks optimaalne programm. Tassi liitumine oleks äge ja võiks teoorias võimaldada ka 3 välismängijaga (+ Kovliar) läbi ajada, aga pigem kipun samuti skeptiline olema selle variandi õnnestumise osas.

Mingi aeg tagasi tweetis mingi Hollandi korvpalliajakirjanik justkui oleks Kalevi liitumine FIBA Europe Cupiga confirmed, aga ilmselt ei tasu enne hõisata, kui ametlikult mingi kinnitus tuleb.

PS! Ma viskaks veel Jõesaare nime ka üles. Viimati meedias olnud info põhjal pidi tal laud normaalsetest pakkumisest tühi olema - seega kui vahepeal midagi ei muutu, siis kuskil peab ju mängima.

08 Juul 2022, 16:27
Profiil
Kasutaja

Kalev ei saanud kohta FIBA Europe Cup`i põhiturniiril. Need läksid alljärgnevatele klubidele:

Kangoeroes Basket Malines (BEL)
BC Balkan (BUL)
HAKRO Merlins Crailsheim (GER)
Hapoel Galil Elion (ISR)
New Basket Brindisi (ITA)
Donar Groningen (NED)
Anwil Wloclawek (POL)
FC Porto (POR)
CSM Oradea (ROU)
Gaziantep Basketbol (TUR)

Kalev on kvalifikatsioonis kolmandas tugevusgrupis (kokku kuuest):

https://www.basketeurope.com/livenews-f ... fications/

Kvalifikatsiooni avaringis võib vastu tulla kas Cedevita Junior või Thor. Hea õnne korral pääseb avaringis üldse ilma mänguta. Teise ringi võimalike vastaste tase kõigub seinast seina: Besiktas, Antwerp, Sigal Priština ja Kataja. Huvitav on muidugi ka see, et esimene tugevusgrupp koosneb nõrgematest meeskondadest kui teine, kolmas ja neljas tugevusgrupp.

Ühesõnaga, aeg on välja kaevata varuplaan ehk ENBL.

08 Juul 2022, 17:25
Profiil
Kasutaja

Uhhuu kirjutas:
Kalev ei saanud kohta FIBA Europe Cup`i põhiturniiril. Need läksid alljärgnevatele klubidele:

Kangoeroes Basket Malines (BEL)
BC Balkan (BUL)
HAKRO Merlins Crailsheim (GER)
Hapoel Galil Elion (ISR)
New Basket Brindisi (ITA)
Donar Groningen (NED)
Anwil Wloclawek (POL)
FC Porto (POR)
CSM Oradea (ROU)
Gaziantep Basketbol (TUR)

Kalev on kvalifikatsioonis kolmandas tugevusgrupis (kokku kuuest):

https://www.basketeurope.com/livenews-f ... fications/

Kvalifikatsiooni avaringis võib vastu tulla kas Cedevita Junior või Thor. Hea õnne korral pääseb avaringis üldse ilma mänguta. Teise ringi võimalike vastaste tase kõigub seinast seina: Besiktas, Antwerp, Sigal Priština ja Kataja. Huvitav on muidugi ka see, et esimene tugevusgrupp koosneb nõrgematest meeskondadest kui teine, kolmas ja neljas tugevusgrupp.

Ühesõnaga, aeg on välja kaevata varuplaan ehk ENBL.

Eks natuke peab klubi juhtkond ka peeglisse piiluma, neil aastatel kui oli hea meeskond, a`la Kairyse teine aasta, võinuks sel samas sarjas tegusi teha ...aga Ei...ja nii juhtuski kui enam VTB käepärast ei ole.

08 Juul 2022, 17:39
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Eks ma ütlen ausalt, päris huvitav kuidas sellised valikud tehtud said...

A total of 32 clubs registered for this season's competition, FIBA Europe announced, specifying that the best-ranked team from each of the Top 10 national federations in the club competition rankings is awarded a direct berth in the Regular Season.

Huvitav on siinkohal, et meie ja EKL pole veel selgust saanud milliseid tabeleid nad jälgivad National federationsi kohapealt kui praeguses listis nii Bulgaaria kui Portugal nii koondiste kui ka BCL riikide arvestuses tagapool, Holland koondistes napilt eespool, BCL tagapool, Rumeenia BCL eespool ja koondised tagapool... teistest saan aru.

The number of clubs participating in the Regular Season shall be thirty-two (32). Up to sixteen (16) of the clubs participating in the Regular Season will be the losers of the Qualification Rounds of the Basketball Champions League.

See on copy-paste tekst tänavusest juhendist, aga uudisest tuleb välja, et hoopis 18 meeskonda saavad BCL'ist... (19 avaldas soovi).

08 Juul 2022, 18:25
Profiil
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18888 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254 ... 1260  Järgmine

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: