Tee uus teema Vasta teemale  [ 18432 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1222, 1223, 1224, 1225, 1226, 1227, 1228, 1229  Järgmine
Hooaja üldarutelu 
Autor Sõnum
Kasutaja

Postitus Re: Hooaja üldarutelu
Uhhuu kirjutas:
VTB-l on kaks suurt eelist Meistrite liiga ja FIBA Europe Cup`i ehk Kalevile kättesaadavate eurosarjades ees:

1. See pakub palju suuremat mängude arvu ja kõrgemat keskmist taset (Europe Cup`iga võrreldes palju kõrgemat keskmist taset).
2. Eurosarjad ei suuda VTB-ga konkureerida reisitoetuste ja preemiate osas. EC on puhas peale maksmise vaev ja ML-is muutuvad preemiasummad konkurentsivõimeliseks alles staadiumis, kuhu Kalev oma komplekteeritusega ei küündi.

Mul on väga hea meel, et Kalev mängib eurosarja, aga kui küsimuseks on, et milline liiga on Kalevi jaoks parimaks väljundiks nii sportlikult kui majanduslikult, siis kaalukauss kaldub selgelt VTB poolele.

Ok, ma ei alusta debatti, vaid selgitan enda seisukohta, jätame poliitika välja :)
Mina ütleks, et see, mis toimub praegu, osaletakse nii VTBs kui Champions Leagues, see on üldse Kalevi jaoks lausa ideaalne väljund, mida võiks ette kujutada ja et osaletakse kahes tugevas sarjas, nii võikski olla.
Teiseks, on minu jaoks oluline ka sportlik (kuid ka majanduslik) konkurentsivõime. Kui esimest korda käisin laivis NBA mängu vaatamas, siis mängis Los Angeles Lakers (O'Neal, Bryant jt), kes oli tol ajal tipus, Golden State Warriorsiga, kes oli siis põhjas, tulemus oli midagi 120:70 kandis ja rohkem pakkus huvi see, mis toimus väljaku kõrval, kui see, mis toimus platsil. Kui mängitakse regulaarselt CSKA'ga, keda kümne aasta jooksul võib-olla korra võidetakse, siis kohtumine Utenaga, kellega pole lõpuni midagi selge, pakub kahtlemata rohkem pinget nagu ka CSKA mäng Barcelonaga, kuis mängivad sama tasandi meeskonnad. Paraku ei ole Cramo VTB meeskondadega majandusliku poole pealt konkurentsivõimeline. See, et on korra jõutud kaheksa hulka on tubli saavutus, kuid teisalt on selge ka see, et valdavalt jäädaksegi kemplema tabeli lõpuosas, iga võit on pidupäev, kuid frustratsiooni tekib samuti piisavalt palju. Samas mängivad kõik VTBs Venemaa klubid mõnda eurosarja, samuti Tsmoki. Ainult Astana (kes on varem osalenud küll Aasia meistrite liigas) ja Zielona Gora mängivad ainult VTBd - kuid viimane võib sealt ka vabalt ära minna nagu on teinud VEF ja Leedu klubid - ja keegi pole neist tagasi tulnud, huvitav, miks?
Kolmandaks, on minu jaoks tähtis ka sportlik tulemus ja mind näiteks kohutavalt häiris, kui mindi Baltic Cupi sirge jalaga mängima, kaotati Panevežysele, kes ei olnud siis see, mis ta täna on. See oleks olnud sari, kus oleks tulnud võidu peale mängida. FIBA Europe Cup ei ole nõrk sari, selle üle jään ma kindlaks, kuigi ta võib olla nõrgem kui teised eurosarjad, siis viimati kui Kalev seda mängis, kaotati kõik mängud. Väita, et see sari on nõrk, saaks ehk siis kui see ükskord kinni panna.
Neljandaks, ma ausalt öeldes kahtlen, et VTBs liiguvad täna sama suured rahad kui varem ja isegi Cramo juhid on rääkinud, et selle mängimine pole odav lõbu, praegu ka kõik need koroonatestid ja reisipiirangud. Jällegi, kui kellelgi on ette näidata reaalsetel numbritel, mitte eelarvamustel põhinev analüüs, siis räägime edasi.
Viiendaks, eesti korvpalli huvides on parem, kui meie klubid rahvusvahelisi sarju mängivad. Eurosarjade süstemaatiline eiramine ongi viinud olukorrani, kui meie reiting on ümmargune null. Samas ma arvan, et Cramol on kindlasti potentsiaali, et ka alagrupist edasi jõuda, vastu tulevad Euroopa keskmikud, kelle alistamine ei tohiks olla keerulisem kui VTB klubide ja siin VEFi ja varasemalt Ventspilsi ning ka Leedu keskmike edu lubab eeldada, et miski ei ole võimatu.
Kuuendaks, ei tohi BCL alagruppi minna mängima suhtumisega, et meie prioriteet on VTB ja kuna me siia juhuslikult sattusime, siis mängime need mängud ära. Vastupidi, edasipääs on täiesti reaalne ja loodetavasti vähemalt mängijad on sellega nõus :)
Seitsmendaks, mängude arvu pealt, kui VTBs on nüüd 12 klubi, siis tuleb 22 mängu, BCL-s kui pääsetakse kolmandasse ringi, siis 3+6+6 :)

18 Sept 2021, 15:51
Profiil
Kasutaja

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
VTB-l on kaks suurt eelist Meistrite liiga ja FIBA Europe Cup`i ehk Kalevile kättesaadavate eurosarjades ees:

1. See pakub palju suuremat mängude arvu ja kõrgemat keskmist taset (Europe Cup`iga võrreldes palju kõrgemat keskmist taset).
2. Eurosarjad ei suuda VTB-ga konkureerida reisitoetuste ja preemiate osas. EC on puhas peale maksmise vaev ja ML-is muutuvad preemiasummad konkurentsivõimeliseks alles staadiumis, kuhu Kalev oma komplekteeritusega ei küündi.

Mul on väga hea meel, et Kalev mängib eurosarja, aga kui küsimuseks on, et milline liiga on Kalevi jaoks parimaks väljundiks nii sportlikult kui majanduslikult, siis kaalukauss kaldub selgelt VTB poolele.

Ok, ma ei alusta debatti, vaid selgitan enda seisukohta, jätame poliitika välja :)
Mina ütleks, et see, mis toimub praegu, osaletakse nii VTBs kui Champions Leagues, see on üldse Kalevi jaoks lausa ideaalne väljund, mida võiks ette kujutada ja et osaletakse kahes tugevas sarjas, nii võikski olla.
Teiseks, on minu jaoks oluline ka sportlik (kuid ka majanduslik) konkurentsivõime. Kui esimest korda käisin laivis NBA mängu vaatamas, siis mängis Los Angeles Lakers (O'Neal, Bryant jt), kes oli tol ajal tipus, Golden State Warriorsiga, kes oli siis põhjas, tulemus oli midagi 120:70 kandis ja rohkem pakkus huvi see, mis toimus väljaku kõrval, kui see, mis toimus platsil. Kui mängitakse regulaarselt CSKA'ga, keda kümne aasta jooksul võib-olla korra võidetakse, siis kohtumine Utenaga, kellega pole lõpuni midagi selge, pakub kahtlemata rohkem pinget nagu ka CSKA mäng Barcelonaga, kuis mängivad sama tasandi meeskonnad. Paraku ei ole Cramo VTB meeskondadega majandusliku poole pealt konkurentsivõimeline. See, et on korra jõutud kaheksa hulka on tubli saavutus, kuid teisalt on selge ka see, et valdavalt jäädaksegi kemplema tabeli lõpuosas, iga võit on pidupäev, kuid frustratsiooni tekib samuti piisavalt palju. Samas mängivad kõik VTBs Venemaa klubid mõnda eurosarja, samuti Tsmoki. Ainult Astana (kes on varem osalenud küll Aasia meistrite liigas) ja Zielona Gora mängivad ainult VTBd - kuid viimane võib sealt ka vabalt ära minna nagu on teinud VEF ja Leedu klubid - ja keegi pole neist tagasi tulnud, huvitav, miks?
Kolmandaks, on minu jaoks tähtis ka sportlik tulemus ja mind näiteks kohutavalt häiris, kui mindi Baltic Cupi sirge jalaga mängima, kaotati Panevežysele, kes ei olnud siis see, mis ta täna on. See oleks olnud sari, kus oleks tulnud võidu peale mängida. FIBA Europe Cup ei ole nõrk sari, selle üle jään ma kindlaks, kuigi ta võib olla nõrgem kui teised eurosarjad, siis viimati kui Kalev seda mängis, kaotati kõik mängud. Väita, et see sari on nõrk, saaks ehk siis kui see ükskord kinni panna.
Neljandaks, ma ausalt öeldes kahtlen, et VTBs liiguvad täna sama suured rahad kui varem ja isegi Cramo juhid on rääkinud, et selle mängimine pole odav lõbu, praegu ka kõik need koroonatestid ja reisipiirangud. Jällegi, kui kellelgi on ette näidata reaalsetel numbritel, mitte eelarvamustel põhinev analüüs, siis räägime edasi.
Viiendaks, eesti korvpalli huvides on parem, kui meie klubid rahvusvahelisi sarju mängivad. Eurosarjade süstemaatiline eiramine ongi viinud olukorrani, kui meie reiting on ümmargune null. Samas ma arvan, et Cramol on kindlasti potentsiaali, et ka alagrupist edasi jõuda, vastu tulevad Euroopa keskmikud, kelle alistamine ei tohiks olla keerulisem kui VTB klubide ja siin VEFi ja varasemalt Ventspilsi ning ka Leedu keskmike edu lubab eeldada, et miski ei ole võimatu.
Kuuendaks, ei tohi BCL alagruppi minna mängima suhtumisega, et meie prioriteet on VTB ja kuna me siia juhuslikult sattusime, siis mängime need mängud ära. Vastupidi, edasipääs on täiesti reaalne ja loodetavasti vähemalt mängijad on sellega nõus :)
Seitsmendaks, mängude arvu pealt, kui VTBs on nüüd 12 klubi, siis tuleb 22 mängu, BCL-s kui pääsetakse kolmandasse ringi, siis 3+6+6 :)

1. Selle punkti jõudsid sa oma postituses ära korrigeerida, aga siiski mainin, et Meistrite liigas on võimalik praeguse formaadi juures saada maksimaalselt 18 mängu, kui sinna sisse arvestada ka kolm kvalifikatsioonimängu (6 mängu alagrupis, 6 mängu vahegrupis, 1 mäng veerandfinaalis, 1 mäng poolfinaalis ja 1 mäng finaalis). 18 mängu saavutamine on Kalevi praeguse eelarve ja komplekteerituse juures üdini ebarealistlik. Realistlik on arvestada, et ML-is koguneb VTB-ga võrreldes oluliselt vähem mänge.

2. Kalev on tõusnud tasemele, kus VTB-s ei heidelda enam ammu viimaste kohtade peale. Kolm hooaega tagasi jõuti play-off`i, üle-eelmisel hooajal oldi play-off`i kohal enne kui hooaeg katkes, mullu jäädi ühe võidu kaugusel play-off`ist ja nende hooaegade käigus on võetud mitmeid tippmeeskondade skalpe.

3. Leedu ja Ukraina klubid lahkusid ja pole liigasse naasnud poliitilistel põhjustel. Lätlased lahkusid, kuna tundsid, et on VTB-s oma lae saavutanud. See, kas see neile kasuks tuli on omaette küsimus. Kas see kui hooaja peale saadakse kirja vaid 12 mängu eurosarjas (see on nende lagi Meistrite liigas) on rohkem väärt kui 20+ garanteeritud mängu VTB-s? Publikuhuvi ei ole eurosarja mängimine igatahes suurendanud. Atraktiivseid mängijaid pole VTB-st loobumine aidanud samuti ligi meelitada. Näiteks VEFi tänavune eelarve on kõigi eelduste kohaselt suurem kui Kalevil (1,2 mln), aga mängijate CV-d on ometi nadimad.

18 Sept 2021, 16:17
Profiil
Kasutaja

Minu point oli tegelikult selles, et CL teise ringi tuleb jõuda selleks, et kindlustada pääs alagrupiturniirile järgmisel hooajal ja veidi maksab siin ka meistritiitel. Koht VTBs ohus ei ole, isegi kui kaotatakse kõik 22 mängu.
Misiganes põhjustel keegi sealt lahkunud on, seda ka Venemaa klubide arvelt, raskre on vastu vaielda, et VTB on hääbuv liiga, kes ei suuda olla piisavalt atraktiivne uutele klubidele. Zielona Gora on erand, kuid enamasti sellest liigast lahkutakse. Muidugi, siin on jälle point, et niiviisi muutub kaheksa hulka pääsemine lihtsamaks, nüüd tuleb edestada vaid nelja klubi. Aga see polegi tähtis, ma arvan, et hea motiveerituse korral ja seda enam, kui veel paar täiendust juurde tuleb, on Cramo võimeline ka praeguse koosseisu juures CL-s väga hea tulemuse tegema.

18 Sept 2021, 18:09
Profiil
Kasutaja

Tohoh, juba räägitakse Kalevi alagrupist edasipääsust kui realistlikust perspektiivist? Kogu austuse peatreeneri, meeskonna ja juhtkonna vastu, Kalevil oli kvalifikatsiooniturniiril õnne ja palju õnne. Kui Portost sõideti tõesti jõuga ja kvaliteedivahega üle, siis mängud Mornariga ja eriti just Utenaga näitasid, et tugeva kaitsega meeskonna vastu ei jõua söödud nii lihtsalt enam kohale või lõigatakse vahelt ja kui vastane suudab peale suruda endale sobiva aeglase mängutempo, muutub rünnak kaunis hambutuks. Ma olen kindel, et Oostende ja ülejäänud seltskond ei kavatsegi lasta Kalevil mängida lustlikku ja kiiret söödu- ja viskemängu.

19 Sept 2021, 09:57
Profiil
Kasutaja

JukuNoorem kirjutas:
Tohoh, juba räägitakse Kalevi alagrupist edasipääsust kui realistlikust perspektiivist? Kogu austuse peatreeneri, meeskonna ja juhtkonna vastu, Kalevil oli kvalifikatsiooniturniiril õnne ja palju õnne. Kui Portost sõideti tõesti jõuga ja kvaliteedivahega üle, siis mängud Mornariga ja eriti just Utenaga näitasid, et tugeva kaitsega meeskonna vastu ei jõua söödud nii lihtsalt enam kohale või lõigatakse vahelt ja kui vastane suudab peale suruda endale sobiva aeglase mängutempo, muutub rünnak kaunis hambutuks. Ma olen kindel, et Oostende ja ülejäänud seltskond ei kavatsegi lasta Kalevil mängida lustlikku ja kiiret söödu- ja viskemängu.

Jah, enne kvalifikatsiooni räägiti samuti, et Mornar Bar on hirmkõva ja isegi Sporting on Kalevi jaoks liiga tugev. Selle kohta öeldakse, las koerad hauguvad, karavan liigub edasi, taolise suhtumisega tasubki jääda ESTLAT liigasse :D

19 Sept 2021, 10:18
Profiil
Kasutaja

Kui võtta arvesse kogu komplekt ehk (1) Kalevi praegune koosseis (lühike pink), (2) hullumeelne graafik (VTB ja eurosarja mängude vahele jääb vaid 1-3 päeva ning enamasti peab sinna mahutama ka reisimise) ning (3) vastaste komplekteeritus (kui eurosarja kvalifikatsiooni loosimise järel sai vastaste kohta hinnanguid anda eelkõige eelmise hooaja koosseisude tugevuse põhjal ja näiteks Mornar Bar osutus lõpuks palju nõrgemaks kui mullu, siis nüüd on vastaste koosseisud täpselt teada), siis alagrupist edasi pääsemine tundub ulmelise ettevõtmisena. Kuna graafikut ja vastaste tugevust mõjutada ei saa, siis ainus viis kuidas oma konkurentsivõimekust tõsta, oleks tuua meeskonda paar kvaliteetset täiendust. Ja siin tuleb mängu küsimus rahast: kas seda üldse on selle jaoks piisavalt? Kui Kalev mängiks praeguse koosseisuga Eesti-Läti ühisliiga kõrvalt ainult eurosarja, siis poleks alagrupist edasipääs midagi utoopilist. Hetkeseisu vaadates tundub aga, et paralleelselt kahes tugevas välissarjas osalemine saab pigem kahjustama konkurentsivõimet mõlemas.

19 Sept 2021, 13:09
Profiil
Kasutaja

Meil on vaja juurde 1 pikka ja 1 mängu juhti.

19 Sept 2021, 13:45
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Hooajakaartide kohta ka infot juba on või tuleb?

19 Sept 2021, 19:14
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Rix kirjutas:

Info saamiseks pead registreerima ennast. bckalev.ee/piletid

19 Sept 2021, 19:26
Profiil
Kasutaja

See on tavalised kaardid, mitte fännklubi kaart.

19 Sept 2021, 20:13
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Raja kirjutas:
Rix kirjutas:

Info saamiseks pead registreerima ennast. bckalev.ee/piletid

Aitäh!

19 Sept 2021, 20:21
Profiil
Kasutaja

Nagu arvata võis: nii Postimehes kui Delfis kirjutatakse, et treenerid sooviksid nüüd lisajõudu hankida. Probleem on hetkel rahas, sest lisajõu hankimine eeldaks kas uute sponsorite leidmist või omanike rahasüsti.

Eks näis, kas keegi paneb nüüd õla alla või mitte. Teine ja huvitav küsimus on see, et kui raha peaks leitama, siis missugune saab värbamisplaan olema ning millis(t)ele positsiooni(de)le lisajõudu otsitakse. Kuigi mind torgib endiselt veidi keskmängija teema, siis iseenesest oleks tore, kui saadaks kokkuleppele siiski mõne ripakil oleva eestlasega (Vene või potentsiaalselt ka Raieste, kui Baskonia päri oleks). Kullamäe nime võib praeguseks vast ära unustada, kuivõrd tema olukord Burgoses näib nüüd paranemise teel olevat.

20 Sept 2021, 11:28
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Kui saaks ja peaks valima ainult ühe mehe, siis ma eelistaks pigem tsentrit.
Korvialune just pikkade osas on koht, mis hakkab kindlasti peavalu valmistama.
Seega üks selline juurikas korvialla juurde, oleks täitsa hea.

Tagaliinis olukord niivõrd hull hetkel pole. Kui Vitols saab terveks ja mänguvormi, siis ole näha - mis mehega on tegu ning kuivõrd temast abi on.

20 Sept 2021, 11:33
Profiil
Kasutaja
Kasutaja avatar

Kas potensiaalne piletitulu ei võiks olla juba abiks ühe mehe juurde leidmisel? Usutavasti see turniir, mis võideti tõstab rahva huvi ja hakatakse teed rohkem saali leidma, kui veel head otsused marketingi poolt teha. Lisaks Heino Enden käis ka eile AK spordiuudistes ja ka kõvasti kiitis Kalevit. Samas huvitav oli see, et tema jutust aru saades nagu pidaski ta Kalevit turniiri suursoosikuks, kuigi enne turniiri näiteks nii klubi kui ka siin foorumis valitses õhkkond, et väga pikaks pidu ei kujune. Isegi mängumeeste podcastis väga usku ei old Kalevisse. Räägiti spordiuudistes, et see vastaste kaitse, mis meeskonnad pakkusid sel turniirl, et nii VTB-s kui ka BCL-s läheb veel kordi tugevamaks.

20 Sept 2021, 11:39
Profiil
Kasutaja

Hetkel on ju välismaalaste limiit juba täis ehk tsentrit tuua justkui pole võimalik. Eestlaste osas on valikuid pigem siiski vaid kaks. Vene ja Kangur. Raieste on teatavasti hetkel taastumas vigastusest ning see aasta me vaevalt teda siin näeme.

20 Sept 2021, 12:17
Profiil
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18432 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1222, 1223, 1224, 1225, 1226, 1227, 1228, 1229  Järgmine

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: