Finaalseeria teine kohtumine, võõrustajarollis TLÜ/Kalev

Korvpalli Eesti meistriliigas peetakse esmaspäeval, 20. mail ära finaalseeria teine kohtumine, milles võõrustajarollis Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu BC Kalev/Cramo.

Meeskonnad olid seeria avamängus vastamisi 16. mail ning valitseval meistril Kalev/Cramol oli tükk tegu, et võit kätte saada. Kuigi suure eduseisuni kumbki tiim avapoolajal ei jõudnud, oli pigem Kalev/TLÜ dikteerivamaks pooleks ning puhkepausile ka nende 41:36 juhtimisel siirduti. Kolmandal veerandajal näitas Kalev/Cramo paremat minekut, ent viimaseks neljandikuks suutsid vastased vahe 58:61 peale vähendada. Kalev/TLÜ püsis lõpuminutiteni mängus, kuid seejärel tõi Kalev/Cramo eest olulised viis silma Chavaughn Lewis, millest sai murranguline hetk. Viimase 1.11 jooksul kaheksapunktilist edumaad enam maha ei mängitud ning esimesel poolajal lauavõitlusega ja visketabavusega mõnevõrra raskustes olnud Kalev/Cramo kallutas mõlemad näitajad lõpuks enda kasuks (vastavalt 42-38 ning 46%-42%), teenides raske 87:78 võidu.

Kalev/Cramo parimana viskas Chavaughn Lewis 21 punkti. Arnett Moultrie järgnes 18 punkti ja 7 lauapalliga ning Branko Mirkovic lisas 9 silma, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kalev/TLÜ eest tõi Damarcus Jamaal Harrison 21 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Ronald Eric McGhee Jr lisas 20 punkti ja 7 lauapalli ning Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 14 punkti ja 13 lauapalliga.