See kuld on meie! 4:0

BC Kalev/Cramo klubi ajaloo kümnes meistritiitel tuli numbritega 99:83 (44:45) ja seeriavõiduga 4:0. Neljas kohtumine Tartus oli tasavägine kuni kolmanda veerandaja kaheksanda minutini, mil Kalev tegi seisult 62:62 otsustava 11:0 spurdi, asus enne viimast veerandaega juhtima 75:65 ning hoidis ja kasvatas viimasel veerandajal niigi kindlat vahet. Viimastel minutitel sai esmakordselt ses seerias platsile ka oma esimese meistritiitli võitnud Madis Soodla, samuti andis peatreenerina oma esimese tiitli võitnud Donaldas Kairys võimaluse kullahetke melu otse platsil nautida ka Gregor Arbetile, kes võitis oma kaheksanda meistritiitli, kerkides sellega iseseisvusaja edukaimaks. Kahe tiitli kaugusel on kõigi aegade edukaim – Aleksei Tammiste. Ühtlasi sai Arbet kirja oma 98. mängu Tartu esindusmeeskonna vastu, neist 40. finaalis.

BC Kalev/Cramo (korra Ehitustööriista nime all) on tartlasi omavahelistes finaalides võitnud nüüd üheksa korda, kaotanud kolm (mängud – 39:21) ning kerkis finaalseeria käigus Suure Vastasseisu arvestuses Tartust esmakordselt ette – 170 omavahelisest mängust on Kalev/Cramo võitnud 86. Isaiah Briscoe kogus 20, Bojan Subotic 19, mullu finaalseeria MVPks nimetatud Branko Mirkovic 18 ja tänavu sama tiitliga tunnustatud Kristjan Kangur (tema teine selline tiitel) 11 punkti, 8 lauda ja 5 korvisöötu. Käe said valgeks kõik kümme kalevlast.

Kalev tabas lähiviskeid 60%-liselt, vastased – 40%, tartlased hiilgasid kaugelt – 14/30. Kalev teenis 19 ründelauda, vastased – 10 – ja teise võimaluse punktiskoor jäi 23:13.

Hooaja Tähtede Viisikusse valiti kalevlastest nii Isaiah Briscoe kui Bojan Subotic. Lisaks Tanel Sokk, Janar Talts ja Dominique Hawkins. Donaldas Kairys pärjati Aasta Treeneri tiitliga.

ME OLEME KÜMNEKORDSED EESTI MEISTRID! OOTAME KÕIKI FÄNNE JA TOETAJAID JUBA TÄNA ÕHUT TARTU MAANTEE MACK BAR-B-QUES!