Fantastiline ümbersünd tõi väärt võidu!

BC Kalev/Cramo tuli FIBA Meistrite Liiga II eelringi avamängus Alba Fehervari vastu välja 15-punktilisest kaotusseisust ja sai Ungari meistrist lõpuks jagu 78:71 (40:42). Juba teisipäeval tuleb kättevõidetud edumaad võõrsil kaitsma asuda.
Janari Jõesaar tõi täna võitjaile 22 punkti ja 9 lauda, Erik Keedus 11 ning Thomas van der Mars ja mängule hiilgava punkti pannud Kristjan Kangur 9 punkti. Vastastele tõi Peter Lorant 16 punkti ja 11 lauda. Numbriliselt olid meeskonnad üsna võrdsed, kuid Kalev oli pisut parem nii kaug- kui vabavisetel, samuti lauavõitluses.
Kalev alustas hästi – alles karjääri kolmanda eurosarja-mängu teinud Thomas van der Mars kogus avaveerandil lühikese ajaga 9 punkti ja Kalev juhtis pärast kümmet minutit 24:21. Teisel veerandajal püsis mäng tasakaalus kuni Bojan Suboticile vilistati ebasportlik viga ning vastastel õnnestus teenida kuus punkti järjest ja minna ette 35:42. Jõesaare ja Soku korvidest vähenes vahe õnneks peaaegu minimaalseks.
Teise poolaja algus ennustas katastroofi. Viie minutiga sai Kalev kirja kuus möödaviset ja kolm pallikaotust ning vastased tegid 13:0 vahespurdi, rebides ette 40:55. Õnnelikud olid siiski need pealtvaatajad, kes sel seisul Kalevi euro-lootustele käega ei löönud, Kalevi Spordihallist ei lahkunud või sport.postimees ülekannet ei sulgenud. Nii uskumatu, kui see ka pole, suutsid meie mehed teha sellelt seisult 38:16 lõpuspurdi… esmalt tabas kaugelt Jõesaar, seejärel tõi kaks korvi Mažeika ning Mirkovici kolmene tähendas omakorda Kalevi 13:0 vahespurti. Veerandaja viimasel minutil tõi Jõesaar veel kaks korvi ning Kalev sai üle pika aja ette – 58:57.
Neljas veerandaeg oli kuni viimaste sekunditeni tasavägine. Kalev juhtis küll pidevalt, kuid nii suurt vahet, mis kordusmängu eel mingigi kindlustunde annaks, sisse mängida ei õnnestunud. Ikka ja jälle õnnestus vastastel kas raske kolmene sisse ajada või ründelaud korviks vormistada. 16 sekundit enne lõppu kasvatas Keeduse kolmene vahe juba mitmendat puhku kuuele punktile, kuid Peter Lorant sai taas kätte ründelaua ja vähendas vahe 0,8 sekundit enne lõppu neljale. Time-out, küljeaut ja… koos lõpusireeniga kukkus korvi Kanguri kolmene.
Lõppnumbrid näitasid mängu suurimat eduseisu ja isegi kui numbriline edu ei ole ehk ülemäära suur, oli Kalevi moraalne võit täna kordades suurem.