Esmaspäeval VTB Ühisliigas kohustusliku võidu päev

Kui äärmiselt tugevas VTB Ühisliigas üldse saab olla niisugust mängu, mille BC Kalev/Cramo peab tingimata võitma, siis on selleks kodumäng Permi Parmaga. Kalev/Cramo võõrustab eelmise hooaja autsaidrit, kes alustas Ühisliigat kahe kindla kaotusega, juba esmaspäeval.

Noore lätlasest peatreeneri, äsja 37-aastaseks saanud Nikolajs Mazursi hoolealustest on käesolevat hooaega kõige lennukamalt alustanud jänkidest tagapaar Frank Gaines (27, 191) ja Codi Miller-McIntyre (23, 191). Gaines mängis viimati Saksa Bundesligas, varem ka Itaalias, ning on tähelepanuväärselt ohtlik kaugviskaja. Miller-McIntyre tegi oma eurodebüüdi eelmisel hooajal, kui kerkis Belgia liiga parimaks nii punktide, söötude kui vaheltlõigete arvestuses.

Välismängijate nimekirja täiendavad ääremängija Tre McLean (24, 196), kes mängib Euroopas oma esimest hooaega, ning kevadel Toronto meeskonna ridades D-League’i meistriks kroonitud Angola koondise tsenter Yanick Moreira (26, 211). Vene rahvusest mängijatest on tuntuimad ning seni enim mänguminuteid teeninud mehed kogu karjääri Parmas mänginud ning eelmisel hooajal Ühisliiga parima noore mängija tiitli võitnud Ivan Uhhov (22, 193) ja mitmes tugevas klubis (Nižni Novgorodiga isegi Ühisliiga hõbeda võitnud) Artjom Jakovenko (29, 205). Korvi all toetab kiitsukest Moreirat ligi 130-kilone Aleksandr Vinnik (28, 213). Peatreeneri tuules liitus meeskonnaga ka lätlane, senise karjääri Ventspilsis mänginud Andrejs Grazulis (24, 202), kes tänavusel EM-il ka koondisse kuulus.

Mäletatavasti sai Kalev/Cramo Parmast eelmisel hooajal mõlemas mängus jagu (võõrsil pluss 14, kodus pluss 6), tänavust on Parma alla jäänud nii Zenitile kui Himkile, FIBA Europe Cupil langeti konkurentsist prantslaste Le Porteli vastu. Mäng Kalevi spordihallis algab esmaspäeval kell 19.00.

Tekst: Janar Filippov