Esimese skalbi jaht jätkub, vastaseks Astana! Isa koos lastega saab mängule Tasuta 👊

Aina võidunäljasem BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigat kodumänguga Astana vastu. Külalised Kasahstanist ei ole tänavust hooaega kõige võimsamalt alustanud – viiest mängust on võidetud üks, kui lisaajal saadi jagu Permi Parmast. Samas vägevale Himkile kaotati vaid punktiga. Hooajaeelsetes sõprusmängudes saadi jagu isegi Kaunase Žalgirisest ja Meistrite Liigasse jõudnud Utena Juventusest. Septembri lõpus pälviti kolmas koht Aasia Meistrite Karikavõistlustel, kui poolfinaalis jäädi alla Hiina meisterklubile, keda juhendab Eesti korvpallisõprade jaoks tuttav mees, olümpiavõitja Igors Miglinieks.

Senisest kümnest omavahelisest mängust on koguni kaheksa võitnud Astana, ent eelmisel hooajal võitis Kalev/Cramo nii kodus kui võõrsil. Samas ei maksa ajalugu palju, sest Astana koosseis erineb mullusest üsna palju.

Klubi selge liider on tagamängija Justin Carter (30, 193), kes senistes mängudes visanud keskmiselt 23 punkti (lisaks 5 lauda ja 4 korvisöötu), seejuures üsna keskpärase visketabavusega. Tähelepanuväärse osa oma punktidest teenib mees vabaviskejoonelt (nt Parma vastu tabas 13/15). Suurema osa oma karjäärist on Carter mänginud Türgis, sh kahel hooajal Euroliigas, kus tal läks nii hästi, et mulluse hooaja eel palkas ta endale Himki. Paraku suutis mees nii kehva esmamulje jätta, et leping katkestati juba oktoobris.

Korvi all valitseb nigeerlane Ike Udanoh (28, 203), kes seni noppinud keskmiselt 9,8 lauda – tema mängis Kalev/Cramo vastu kaks hooaega tagasi Loimaa Bisonsi ridades, kuid mänguaeg jäi lühikeseks, eelmisel hooajal aga juba Prantsusmaal. Ka Udanoh teenib palju vabaviskeid, kuid seni on tabavus alla 50%. Ülejäänud põhitegijad on jänkid Anthony Clemmons (23, 186), kes seni Ühisliigas tabanud lauhgelt 8/13 ja vabavisetest 10/11, seega väga hea viskekäega mängujuht; ning äärel mängiv Larry Gordon (30, 196), kes viimased viis hooaega mänginud Saksamaal; Islandi koondislasest ohtlik kaugviskaja Hordur Vilhjalmsson (28, 194) ning ainsa võõrjõuna ka eelmisel hooajal klubisse kuulunud kreeklane Leonidas Kaselakis (27, 202), kes mullu Kalev/Cramo vastu mängides nähtamatuks jäi, aga näiteks 2009.aastal Kreeka U20 koondise põhiviisiklasena Euroopa meistriks tuli. Statistikast torkab silma, et Astanal on Ühisliiga halvim näitaja vaba- ja lähivisketabavuses, kuid seda kompenseerib eriline püüdlikkus ründelauas – selles arvestuses ollakse liigas esikohal.

Lisaks– meie Branko Mirkovic jõuab ses mängus suure tõenäosusega VTB Ühisliiga 1000. punktini – seni on tal kirjas 86 mängu ja 997 punkti. Ainsa kalevlasena on varem sellise Ühisliiga mõistes vägeva saavutuseni jõudnud Gregor Arbet.

Samuti on pühapäevane mäng esimene võimalus näha platsil BC Kalev/Cramo kõige uuemat täiendust – Isaiah Briscoe, kes klubiga käesoleva nädala alguses liitus.

Lisakas: Isadepäeva puhul on BC Kalev/Cramol hea meel teatada, et kõikidele isadele koos lapsega on sissepääs saali TASUTA!