Põnevuslahing lõppes BC Kalev/Cramo napi võiduga!

Tõeliseks thrilleriks kujunenud Alexela Korvpalli Meistriliiga finaali avamängu võitis BC Kalev/Cramo kodusaalis seisuga 98:95! Järgmine finaalseeria kohtumine, toimub juba eesootaval neljapäeval Kalevi Spordihallis kui pall pannakse mängu kell 19:00.

Esimest poolaega kindlalt valitsenud kalevlased läksid teisele poolajale vastu seisult 55:34, nii mõnelegi korvpallifännile võis tunduda, et sellega on esimene finaalseeria kohtumine mängitud… kaugel sellest!

Kolmanda veerandaja võitis Tartu küll vaid kahe punktiga (27:25), kuid viimasel veerandil pandi sisse järgmine käik! Vägisi meenutas platsil toimuv seda, mis juhtus 10 aastat tagasi, kui Tartu Ülikooli meeskond tuli välja 19-punktilisest kaotusseisust ning tuli tänu sellele ka 2008. aastal Eesti Meistriks. Õnneks nii ei läinud, BC Kalev/Cramo poolt tõusis päästeingliks Isaiah Briscoe, kes vahetusest sekkudes viis vastuseta punkti järjest tõi. Tänu viimaste sekundite ponnistusele suutis BC Kalev/Cramo Tartu meeskonna lõpuks 3 punktiga alistada ning seeriat 1-0 juhtima asuda. Kusjuures viimati visati Alexela KML finaalmängus nii palju punkte 2003. aastal.

Meie meeskonna resultatiivsemaks tõusis Briscoe, kelle arvele kanti lõpuks 17 punkti, Sokk lisas 15 ja Subotic 14 punkti! Tartu poolelt tegi enim pahandust Cizkauskas, kes viskas lõpuks 31 punkti!

Lisaks põnevale mängule toimus saalis nii mõndagi muud huvitavat –  üks õnnelik korvpallifänn lahkus Hooveri mängust tolmuimeja, 40”Samsung LED TV ja 25€ Mack-B-Que kinkekaardiga. Poolajal toimus esmakordselt Eestis ka Optibeti Trips-Traps-Trulli mäng, mille võitja läks 100€.

Järgmine kohtumine kahe meeskonna vahel toimub juba eesotaval neljapäeval Kalevi Spordihallis!