Tartusse lähme 2-0 eduseisul!

BC Kalev/Cramo alistas Alexela KML finaalseeria teises mängus Kalevi Spordihallis Tartu Ülikooli 103:85 (58:50) ja juhib seeriat 2:0. Bojan Subotic tõi võitjaile 19, kaugelt 6/6 (!) tabanud Sten Sokk 18, Branko Mirkovic 16 ja Isaiah Briscoe 13 punkti. Kalev tabas mängust 39/65, sh kaugelt 13/24, vastased märksa kehvemini – 27/62, sh kaugelt 11/28. Kristjan Kitsing vedas tartlasi 19 punktiga (kaugelt 5/9). Viimati ületati KML finaalseeria mängus 100 punkti piir koguni 15 aastat tagasi, kui TTÜ/A.LeCoq lõi Tallinna Kalevit 101:98. Kummalisel avaveerandil jäi Kalev/Cramo esmalt taha 0:7, rebis siis ette 15:11, jäi uuesti taha 15:20 ja kaotas selle lõpuks 24:30. Tartlased tabasid pea eksimatult – 12/18.

Teise veerandaja alguses kasvas vahe seitsmele, ent veerandaja keskel tehtud 13:0 vahespurt viis kodumeeskonna ette 43:37. Veel korraks õnnestus tartlastel juhtima minna, kui järjest kolm rünnakut realiseeriti kolme punkti vääriliselt – 45:46, ent avapoolaja viimased kaks minutit kuulusid Kalevile 12:4 ja poolaeg 57:50. Kalev/Cramo viskas teisel veerandajal lausa 33 punkti – visked koguni 14/19!!! Kolmandal veerandajal rebis Kalev ette juba 63:51, kuid tartlased ei andnud alla, tegid 10:0 vahespurdi ja jõudsid kahe punkti kaugusele. Taas läks hoogu avapoolajal kolm kaugviset tabanud Sten Sokk. Tema kaks järjestikust kaugviset aitasid Kalevil taas mängu käima saada ning kui mängida jäi 10 minutit, oli eduseis 83:74.

Neljanda veerandaja algus kiskus närviliseks. Teise mänguminuti alguses olid Kalevil vead täis ja tartlased üritasid aina teravamalt, kuid aina kehvema tabavusega. Seitse ja pool minutit enne lõppu tegi Kazakauskas seisuks 87:81, ent järgmisest (viimasest) 12 viskest tabasid tartlased vaid ühe (!) ning Kalev sai kindla võidu. Esmaspäeval algusega kell 19:10 mängitakse Tartus.

BC Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys märkis intervjuus TV6-le, et skoori ühtlaselt üle meeskonna jagunemine ei üllatanud teda üldsegi: «Mängime ju üheskoos ühise eesmärgi nimel. Peamegi palli meeste vahel jagama ning skoori võivad teha kõik. Korvpall on meeskonnamäng.» Järgmises kahes Tartus peetavas kohtumises on Kalev/Cramo plaan peatreeneri sõnul väga lihtne ja konkreetne: «Võita.»