Elu ja surma peale – vastaseks Nižni

Juba neljapäeval võõrustab BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas BC Nižni Novgorodi – mõne aasta tagust tippklubi, kes on üle elamas üsna raskeid aegu. Neli aastat tagasi Ühisliiga finaali ja aasta hiljem poolfinaali jõudnud meeskond jäi eelmisel aastal 9ndaks ning on hetkeseisuga liigatabelis lausa eelviimasel kohal. Tõsi – eurosarjas (FIBA Europe Cup) suudeti murda 16 tugevama hulka ning mis neljapäevast mängu silmas pidades ehk peamine – novembris alistati Kalev kodus kindlalt 103:85.

Omavahelises arvestuses on Nižni peal 10:1 – kolm aastat tagasi sai Kalev kodus magusa 110:76 võidu, ent kümnest kaotusest vaid kaks on olnud napimad kui 10 punkti. Lisaks – Nižni mannetu tabeliseis on mõneti petlik – nende kaotuste reas on näiteks „miinus kolm“ Zeniti vastu, „miinus kaks“ UNIKSi vastu ja „miinus kolm“ (lisaajal) Himki vastu. Seega, ei maksa lasta ennast vastaste näilisest haavatavusest ära petta –lahutab ju liigatabelis kaht meeskonda vaid üks võit ning kui Nižni Tallinnas võidu võtab, kukub just Kalev tihedas pingereas eelviimaseks (kui mitte viimaseks – sõltub Jenissei kolmapäeva-õhtusest õnnestumisest Saratovi vastu). Hetkel niisiis Kalevil võite neli (14st), Nižnil – kolm (12st).

Nižni kõige ohtlikum mängija on serblane Stevan Jelovac (28, 208, novembris Kalevi vastu 16+8lp), kes on seni kogunud keskmiselt 18,3 punkti (kolmas mees liigas; esikuuikus nii viske- kui vabavisketabavuselt). Keskmiselt üle 10 punkti on Ühisliigas kogunud ka Valgevene veteran Vladimir Veremejenko (33, 208), kunagi ka NBA draftis valitud mees (2006, 48. valik), kes on viimased kolm hooaega mänginud vastavalt Türgis, Itaalias ja Saksamaal (tuli Bambergiga Saksamaa meistriks); mängujuht Jake Odum (27, 193, Kalevi vastu 17+7rs) ja Kalevi vastu 20 punktiga hiilanud Pjotr Gubanov (30, 206). Meenutuseks: Kalevi vastu tegid palju pahandust ka mängujuht Ivan Strebkov (26, 192) – 11+6rs, CSKA kasvandik Artjom Komolov (24, 194) – 13, ning Aleksandr Zahharov (24, 203) – 13 punkti. Meeskonna peatreenerina jätkab ebaõnnestumiste reale vaatamata serblane Zoran Lukic, kes nad ka 2014.aastal Ühisliiga finaali tüüris.

Kalevi vastu hiilgavalt tabanud (lähedalt 22/32, kaugelt 14/24 ja vabaviskejoonelt 17/18) meeskonna trumbiks ongi seni olnud visketabavus – vabavisete arvestuses ollakse liigas esikohal, kaugvisetes kuuendal ja lähivisete tabavuses seitmendal kohal. Seevastu lauapallide arvestuses ollakse eelviimased ja ka pallikaotuste arvestuses esirinnas (Kalevi vastu sügisel 17 pallikaotust). Ka endale lastakse palju visata – seni keskmiselt 87.

Seega loodetavasti näeb neljapäeval Kalevi spordihallis täismaja jagu publikut lahtist ja ründavat korvpalli ning mis peamine – Kalev/Cramo viiendat võitu.

 

Autor: Janar Filippov