Draamat kogu raha eest

BC Kalev/Cramo ei suutnud VTB Ühisliigas võiduarvet avada, kuid andis tugevale Peterburi Zenit’ile väärika lahingu ning teenis mängu lõppedes publikult tunnustava aplausi. Kalev juhtis kuus ja pool minutit enne lõppu 74:73, kuid jäi siis kolmeks minutiks kuivale. Zenit vastas 0:11 spurdiga ning asus juhtima 74:84. Kalevlased võitlesid lõpuni – tehes taktikalisi vigu veel viimasel minutil, kui võidušansid olid sisuliselt olematud – ning vähendasid vahe korraks ka neljapunktiliseks. Lõpuks tuli tabelisse viies kaotus numbritega 89:95 (39:48).

Et Astana alistas täna Parma, on Kalev/Cramo nüüd ainsana võiduta. Branko Mirkovic tõi Kalevile 22 punkti (vabavisked 10/11), aga patustas ka 7 pallikaotusega. Cedric Simmons panustas 20 punkti ja 11 lauapalli, Janari Jõesaar tegi oma Ühisliiga-karjääri parima etteaste 16 punkti ja 11 lauapalliga ning Kristjan Kangur lisas 10 punkti. Vastastele tõi Sergei Karasjov 24 ning just otsustava spurdi ajal säranud Kyle Kuric 19 (kaugelt 5/8). Veel hiljuti Kalev/Cramo särki kandnud Demonte Harper, kes sel hooajal visanud keskmiselt 17 punkti, hoiti täna 7 punkti peal. Kalev tabas vastastest paremini nii lähi- kui kaugviskeid, domineeris Ühisliiga parima lauapalle hankiva meeskonna vastu võimsalt 40:28 (ründelauad 7:8), kuid taaskord peitub kaotuse põhjus (vähemalt statistika põhjal) pallikaotustes – neid tegi Kalev 17, vastased aga vaid 7. Pallikaotustest teeniti punkte vastavalt 10 ja 18, vabavisetest vastavalt 24 ja 27.

Kalev alustas suurepäraselt, juhtides suurema osa avaveerandist (suurim eduseis – 16:11). Mirkovicilt avaveerandil 10 punkti. Teise veerandaja keskel jäädi aga rünnakulahendustega hätta ning eduseis 31:29 muutus kaotusseisuks 31:39. Kolmanda veerandaja keskpaigaks asus 13:3 vahespurdi teinud Kalev publiku marulisel kaasaelamisel üle pika aja juhtima 56:55 ja kuigi vastased tegid sellelt seisult taaskord valusa 0:8 spurdi, läks Kalev viimasele veerandajale vastu napis 64:65 kaotusseisus.

Kanguri, Simmonsi ja Jõesaare ning Dorbeki korvid hoidsid Kalevit neljanda veerandaja alguses veel mõnda aega ees, kuid ikka ja jälle nõelas valusalt Kuric ning otsustava veerandi keskpaigas läks tugevam oma teed. Zenit alistas Kalevi 12. korda järjest. Nädala pärast mängib Kalev kodus Astanaga ning siis peaks meeskonnal olema tagamängija Isaiah Briscoe näol üks tugev käik lisaks.