Uskumatu mäng ehk kuidas seitse* pöialpoissi punase draakoni kangeks ehmatasid

Kui päeva esimeses pooles jõudsid erinevad portaalid Erik Keeduse vigastusest rääkiva uudise raames Kalev/Cramo tänavuse hooaja juba lõppenuks lugeda, siis õhtul võtsid seitse veel tervet meest kätte ja sundisid Euroopa parima klubi superstaarid andma endast parima, et Tallinnast võit kätte saada. Tõsi, CSKA võitis 105:95 (46:54), ent see, kuidas kalevlased täna võitlesid, väärib üle keskmise mõõtu kangelasteoks nimetamist.

Kuue mehega (pealkirjas toodud ilukirjanduslik liialdus on avanss Madis Soodlale*, kes andis endast parima, kaaslasi pingilt toetades) võidelnud Kalevi parimad olidki needsamad kuus meest. Karjääri parima Ühisliiga-etteaste teinud Kristjan Kangur, aga ka Bojan Subotic tõid 20 punkti, Branko Mirkovic lisas 17, Martin Dorbek 16 ja Janari Jõesaar 14 punkti ning 8 lauda. Kusjuures viimased kolm meest panid kõik 40 minutit

11 mehega mänginud CSKA parimad olid Othello Hunter 18 ning Vitali Fridzon 17 punktiga (neli kaugviset). CSKA võitis laua 37:27, tabas lähiviskeid koguni 74%-liselt ning kaugelt 14/36 (meie – 9/22). Kalev teenis koguni 34 punkti vabavisetest (40 katsest). CSKA tegi koguni 19 pallikaotust – nende selle hooaja rekord. Kahes mängus kokku CSKAle visatud 195 punkti viivad Kalev/Cramo vastavas arvestuses kogu Euroopas esikohale. Arusaadavalt ei hiilanud Tallinnasse vaid võitu vormistama tulnud „armeelased“ täna ülima valmisolekuga. Mängu avapoolajal olid sooritused vabadelt positsioonidelt küll laitmatud, ent suurema osa ajast oldi Kalevi (iseäranis maa-ala kaitse) vastu sõna otseses mõttes hädas, et mitte öelda paanikas. Neljandal minutil 12:7 juhtinud CSKA tegi järelejäänud ajaga neli pallikaotust ja ridamisi möödaviskeid ning eeskätt Martin Dorbeki tabamustest rebis Kalev ette, võites avaveerandi 25:20. Teisel veerandajal kasvas Kalevi edumaa juba kahekohaliseks – Mirkovici kolmese järel oli tablool 38:28 ning mõni minut hiljem Kanguri ja Subotici vabavisetest juba 45:31!

Vaheajal tehtud ümberkorraldused ning esimesel poolajal neli viga teinud Kristjan Kanguri sunnitud vaoshoitus aitasid vastastel ennast koguda ning kolmanda veerandaja võit 30:13 tegi asjad klaariks. CSKA näitas pärast vaheaega kaitses hoopis teistsugust taset ja lõpuks hakkasid maa-ala kaitse vastu ka kaugvisked sisse kukkuma.

Kui eelmiste hooaegade kaheksa mänguga suutis Kalev CSKA vastu võita viis veerandaega, siis tänavu võideti kokku neli veerandaega – seega vähemalt nende mängude põhjal võib vabalt rääkida uuest kvaliteedist. Tuline kahju, et see ei väljendu veel tabeliseisus – tänase mänguga sai juba ilma igasuguste matemaatiliste kombinatsioonideta selgeks, et play-offist saame hakata rääkima järgmisel sügisel, mitte varem.

See oli Kalev/Cramo viimane kodumäng sel hooajal Ühisliigas. 16.aprillil mängitakse võõrsil Zenidi ja kuus päeva hiljem Astanaga