Cedric Simmons tuleb Cramosse tagasi, uueks liitujaks serblane Bojan Subotić!

BC Kalev/Cramo ja Cedric Simmons jõudsid kokkuleppele, mis toob eelmisel aastal Eesti meistriks kroonitud korvialuse jõu tagasi meeskonna edurivisse. 31-aastane Simmons liitus BC Kalev/Cramoga eelmise hooaja novembrikuu lõpus, olles koheselt meeskonna üks peamisi tugitalasid.

Simmons, kes valiti ookeanitagusesse korvpalliliigasse 2006. aastal 15. valikuna, mängis NBA-s kolmel hooajal, pidades kokku 75 kohtumist. Euroopast leiab mehe teenitustlehelt teiste klubide seast Estudiantese, Enel Brindisi, Olympiakose ja Tel Avivi Maccabi. Enne BC Kalev/Cramoga liitumist võitles mängija pikalt põlvevigastusega, kuid hooaeg Eestis mõõdus ilma suuremate tervislike probleemideta.

Alexela korvpalli meistriliigas kogus mängija keskmiselt 10.1 punkti, võttis 6.1 lauapalli ja jagas 1.7 resultatiivset söötu. VTB Ühisliigas olid Simmonsi statistilised keskmised järgmised: 9.1 punkti, 6.1 lauapalli ja 1.1 söötu ning Triobet Balti liigas: 10.4 punkti, 7.8 lauapalli ja 2.3 söötu.

Alar Varrak: “Simmons on Simmons! Saime eelmisel hooajal Simmonsiga hea klapi, talle meeldis siin ja meile jättis ta kohe alguses väga hea mulje. Võtsime eelmisel aastal lepingut sõlmides riski, mis õigustas ennast mõlema poolselt. Mängija sai mängu tunnetuse tagasi ja meie väga korraliku ja kõrgetasemelise mängija. Proovisime Simmonsit juba suve alguses enda ridadesse tagasi saada ning meie rõõmuks langes tema otsus BC Kalev/Cramo kasuks.”

Lisaks Simmonsile liitub BC Kalev/Cramo meeskonnaga 26-aastane Serbia-Montenegro päritolu Bojan Subotić (2.03cm). Bojan Subotići eelmiseks koduklubiks alates 2013. aastast oli Monteneegro liigat domineeriv KK Budućnost Voli, kes lisaks kohalikule liigale osales Aadria liigas ja ULEB poolt korraldatud Eurocupil. Lisaks sellele on mängija mänginud sellistes klubides nagu Radnički Basket, FMP Železnik ja Crvena Zvezda (2011-2013).

Eelmisel hooajal kogus Subotić kaheksa Eurocupi mängu jooksul keskmiselt 20.3 mänguminutit, visates selle aja jooksul keskmiselt 7.1 punkti ja võttes 4.1 lauapalli. Aadria liiga keskmised statistilised näitajad olid mõnevõrra madalamad, vastavalt 6.9 punkti ja 3.2 lauapalli. Koduses liigas kogus mängija keskmiselt 21.6 mänguminutit, viskas 7.6 punkti ja võttis 3.8 lauapalli.

Alar Varrak: “Bojan on Jugoslaavia kooliga korralik number neli. Ta ei ole oma loomult skoorija aga tegemist on kõrge korvpalli IQ-ga mängijaga. Võrreldes Tollefseniga on tegemist jõulisema number neljaga, kes võiks meie rotatsiooni hästi sobida.”