Briscoe tegi suurepärase debüüdi, võiduarve avatud!

BC Kalev/Cramo tegi kõigile Kalevi Spordihalli kogunenud praegustele ja tulevastele isadele suurepärase kingituse, kui avas VTB Ühisliigas võiduarve, alistades BC Astana 83:73 (45:36). Pingilt sekkunud Isaiah Briscoe, meeskonna uusim täiendus ja hiljutine NCAA tipptiimi Kentucky Ülikooli mängumees, alustas karjääri Euroopas 20 punkti (visked 7/11), 5 lauapalli ja 6 korvisööduga, demonstreerides eeskätt läbimurretel ülimat meisterlikkust.

Bojan Subotic lisas 18 punkti (kaugelt 3/4), Cedric Simmons ja Branko Mirkovic 11 punkti. Seejuures jõudis Mirkovic oma Ühisliiga-karjääris 1000 punktini. Vastaste parim oli Justin Carter 21 punktiga. Kalev tabas 56% väljakult tehtud visetest (kaugelt 10/21!), vastaste tabavus jäi alla 40%. Ründelaua kaotas Kalev koguni 7:14, ent arvestagem siinkohal vahet visketabavuses ning teadmist, et Astana ongi Ühisliiga parim ründelaudade noppimises. Pallikaotusi tegi Kalev 16, vastased 12.

Kalevil on nüüd kuuest mängust üks võit, sama seis on ka Astanal, VEFil ning täna CSKAd ehmatanud Parmal. Neljast mängust ühe on võitnud Jenissei ja meie järgmine vastane Nižni Novgorod.

Avaveerandil viigiseisult 6:0 spurtinud ja 11:5 ette rebinud Kalev ei lasknud vastaseid täna kordagi juhtima. Teise veerandaja alguses viisid Subotici ja Keeduse kaugvisked Kalevi ette juba 28:17, seejärel tabasid kaugelt ka Sokk ja Dorbek seisuks 37:24. Poolaja lõpuni püsis vahe kindlalt meie kasuks. Kolmanda veerandaja keskel kahanes vahe korraks vaid kuuele punktile. Just siis sattus hoogu Briscoe, kes pisut enam kui kolme minutiga kogus järjest 10 punkti, aidates kodumeeskonna ette 64:52. Viimasele veerandajale mindi seisul 66:55.

Neljanda veerandaja keskel tabas Kalevit mõõn, kui vastased tegid kolme minutiga 11:3 spurdi ja vähendasid vahe kümnele. Enamat vastased, kelle rünnakuarsenal oli kõike muud kui rikkalik, ei suutnud. Nädala pärast mängib Kalev/Cramo võõrsil Nižni Novgorodiga.