BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigas esimese võidu jahtimist!

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigas esimese võidu jahtimist juba laupäeval, kui kohtub Saratovis kohaliku Avtodoriga.

Ühisliiga raames on varem kohtutud kuus korda ja Kalevil ei ole seni õnnestunud „tee-ehitajatest“ jagu saada. Kõige napimalt – kahel korral – on alla jäädud 8 punktiga. Sedasorti ühepoolne suhe iseloomustab Saratovi ja Kalevi suhteid juba üsna ammusest ajast – mäletatavasti jäi Kalev ka 1990.aasta sügisel Saratovi meeskonnale kahel korral alla, mis oleks peaaegu saanud saatuslikuks toonastele kullalootustele. 90ndatel Venemaa absoluutsesse tippu kuulunud.

Avtodor on pärast kümmekond aastat väldanud madalseisu taas esindatud Euroopa tasemel. Ühisliigas on viimasel kolmel aastal saadud vastavalt 7., 6. ja 10. koht ehk sel tasemel on tegu kõva keskmikuga. Kaks aastat tagasi EuroCupil ja eelmisel hooajal Meistrite Liigas jäi 16 hulka pääsemisest õige pisut puudu. Tänavust hooaega on nii FIBA Europe Cupil kui Ühisliigas alustatud ühe võidu ja ühe kaotusega, Meistrite Liigas jäi laeks kolmas eelring, kus kaotati kindlalt Orlando klubile Itaaliast.

Avtodori põhijõududeks on ei vähem ega rohkem kui kuus ameeriklast, kelle seast ühte-kahte kindlat liidrit ei saa esile tuua, sest seni on panustatud pea võrdselt. Suurima punktisaagi (kümnes mängus keskmiselt 12,8) on kogunud Coty Clarke (25, 201), kes eelmisel hooajal mängis Kaasani Uniksi ridades ka Euroliigas ning on ühtviisi ohtlik nii lauas, kaug- kui vabavisetel. Teisedki ääremängijad on saanud kogemuse tugevates liigades – Ian Hummer (27, 201) mängis eelmisel hooajal Türgis Ankara Kolejlileris, kus kerkis meeskonna liidriks (15 punkti, 7 lauda). Kalevlastele on see mees tuttav kolme aasta tagant, mil ta Loimaa Bisonsi ridades Kalevi vastu 16 lauda noppis. Micah Downs (31, 203) on kaks viimast hooaega mänginud Itaalias ja Prantsusmaal, kolm aastat tagasi viskas aga Saratovi ridades Kalev/Cramo vastu ühes mängus 18, teises 11 punkti. Tagamängijad Justin Robinson (22, 174) ja Earvin Morris (23, 196) ei ole enne tänavust hooaega Euroopas mänginud. Branden Frazier (25, 190) on üks väheseid, kes mängis Saratovis ka mullu – Kalevi vastu viskas ta Tallinnas 16 punkti ja andis 7 korvisöötu.

Korvi all toimetavad Avtodoril kaks vägilasemõõtu Artjomi – Zabelin (29, 215) on meeskonnas kolmandat hooaega ning Klimenko (23, 214) veetnud ses klubis kogu karjääri, v.a. pool eelmisest hooajast, mil mängis Uniksis. Just selles meeskonnas tegi ta märtsis elu mängu Kalev/Cramo vastu, kogudes 23 minutiga 18 punkti ja 9 lauda. Kindlasti peaks mänguaega teenima ka Maksim Šeleketo (30, 204), kes on Eesti klubide vastu mänginud nii Himki, Uniksi, Lokomotiv Kubani kui Riia VEFi ridades.

Mäng algab Eesti aja järgi kell 16.00, mängust teeb ülekande Sport.postimees.ee ja Kanal12.

 

Tekst: Janar Filippov