BC Kalev/Cramo võttis Ühisliigas võimsa võidu, visates BC Jenissei vastu 109 punkti

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas hooaja seitsmenda võidu, alistades koduväljakul veenva esituse järel 109:91 (57:51) lähikonkurendi Krasnojarski Jenissei.

Kalev suutis täna kogu kohtumist domineerida tänu oma kiirele ja agressivsele mängule. Hiilgava protsendiga viskeid tabanud (2p 60% ja 3p 50%) Donaldas Kairyse hoolealustest oli resultatiivseim keskmängija Arnett Moultrie 23 punkti ja 9 lauapalliga. Chavaughn Lewis lisas 21 punkti, Branko Mirkovici kontole kanti 19 punkti ja 12 korvisöötu. Tony Wroten lisas 12 punkti, Kristjan Kitsing 10 punkti ning Janari Jõesaar 10 punkti ja 9 laupalli.

Jenissei resultatiivseim oli ameeriklane John Roberson 20 punktiga, lätlane Martins Meiers lisas 16 punkti. Oleg Okulovi meeskond jäi Kalevile alla nii visketäpsuses kui lauavõitluses.

Ka tänavuse esimese omavahelise mängu võitis Kalev võrdlemisi kindlalt – 88:80.

Ühisliiga liidrina jätkab Moskva CSKA, kes on kogunud 16 võitu ja 2 kaotust. Kalev kerkis tänu võidule tabelis kaheksandaks, olles kogunud 7 võitu ja 9 kaotust. Avtodor on 6 võidu ja 10 kaotusega üheksas ehk jääks praeguse seisuga esimesena play-off’ist välja. Jenissei jätkab kümnendana, olles kogunud samuti 6 võitu ja 10 kaotust.

Kalevil on Ühisliiga põhiturniiril jäänud pidada veel kümme mängu. Neist järgmine ja ühtlasi veebruarikuu viimane peetakse juba neljapäeval võõrsil Saraatovi Avtodori vastu.