BC Kalev/Cramo võttis Rapla üle ülikindla võidu

BC Kalev/Cramo alistas Superkarika veerandfinaali avamängus AVIS UTILITAS Rapla meeskonna 31 punktiga.

Kalevi spordihallis peetud matš algas külalistele kurjakuulutavalt. Viieminutilise mängu järel juhtisid kalevlased 20:0! AVIS UTILITAS Rapla meeskonnas mängujuhi rolli täitnud Rickey Mc Gill siirdus äsja Ungari kõrgliigasse, USA korvpalluriga oldi juba saavutatud teatud koostöö alged.

Tagamängijate ülesandeid täitsid vapralt 17-aastane Kaarel Välb ja paar aastat vanem Markus Ruubel, keda AVIS UTILITASE peatreener Lluis Riera on juba hooaja algusest saadik julgelt mängu lülitanud.

Ühe Rapla kogenuma korvpalluri Sven Kaldre sõnul olid nad alguses justkui šokis, kuni said oma mängu käima: “Meie tagamängijad pole kõige vanemad ja kogenumad, aga peatreener usaldab neid ja poisid tegutsevad tublilt.”

Saanud ehmatusest üle, pingutasid Rapla korvpallurid kaitses püüdlikumalt ja kalevlaste viskehoog tasapisi vaibus. Teisel veerandil vähendasid külalised kaotusseisu 13-punktiliseks ja väljakul arenes mõnda aega tasavägine heitlus.

Sven Kaldre sõnul on ka kalevlased lihast ja luust inimesed, kes kogu aeg täistuuridel pingutada ei jaksa: “Panime kehad vastu ja suutsime käigu lisada, nii õnnestus vahet vähendada.”

Kaheksakesi vastupanu osutada üritanud raplalaste jõud rauges viimasel veerandil, kui taas tabas kindlalt kaare tagant Egert Haller ja viskevõimalusi kasutas varmalt ka Kristjan Kitsing. BC Kalev/Cramo vormistas võidu 86:55.

Veerandfinaali korduskohtumine peetakse 12. novembril Hiiumaal AVIS UTILITAS Rapla korvpalluri Martin Paasoja kodukohas. Kalevlaste pääs 18. ja 19. detsembril Tartus toimuvale Superkarika finaalturniirile on tõenäoliselt vormistamise küsimus, ent kaaluka mängu viimine Kärdla spordihoonesse on korvpallihuvi suurendamise huvides teretulnud.

BC KALEV/CRAMO – AVIS UTILITAS RAPLA

SEISU ARENG
1. veerand 33:11, 2. veerand 46:31, 3. veerand 64:44, 4. veerand 86:65.
PUNKTID
Haller 20 (2 p 1/1, 3 p 6/7), Kitsing 17 (2 p 4/4, 3 p 2/6, vv 3/3) – Demajeo Wiggins 19 (2 p 8/18, vv 3/4), Sven Kaldre 12 (2 p 5/6, 3 p 0/5, vv 2/2)
LAUAPALLID
35 – 31. Rauno Nurger 6 – Wiggins 12.
SÖÖDUD
20 – 14. Silas Melson 5, Martin Dorbek 5, Kristjan Kangur 4 – Tom Kaldre 3, Sven Kaldre 3.