BC Kalev/Cramo võimas kaitse sundis Moskva CSKA alistuma

Pealtvaatajad tõusid Saku Suurhallis püsti ja tänasid VTB Ühisliigas kaaluka 67:56 võidu saavutanud kalevlasi kõva aplausiga.

Moskva CSKA korvpalluritega mehiselt võidelnud Kristjan Kangur elas otsustavatel hetkedel kaaslaste pingutusele vahetusmeeste pingil kaasa. Eesti koondise ja BC Kalev/Cramo pikaajaline võtmemängija iseloomustas võistkonna ühtsust: “Vägev! Arvan, et kui mängida nii võistkondlikult, nagu täna mängisime, siis on vaja ainult kiidusõnu öelda. Kõik mehed, kes väljakul käisid, võitlesid ja mängisid himuga. Õnnestusime võistkondlikult ja see kajastub tablool.”

Silas Melson viis BC Kalev/Cramo avaveerandil ette 13:12 ja sealt alates jaksasid võõrustajad hoida kuulsaid vastaseid pideva surve all. Teisel veerandil jõudis CSKA viigini, ent perioodi lõpetasid kalevlaste korvid seisuks 38:30.

Kolmanda veerandi keskel viis Kregor Hermeti vise võõrustajad 12-punktilisse eduseisu. Neljanda veerandi hakul vähendas David Hacketti kaugvise kaotusseisu kolmele punktile, kohe vastas kolmepunktiviskega Melson. Tekkinud mõõnast rünnakul said väljakuperemehed tänu alistumatule meelele võitu.

8 punkti ja 4 lauapalli panustanud Hermeti sõnul lisasid vastased kõvasti käiku ega tahtnud samuti kaotada: “Neil on kvaliteetsed ja füüsiliselt tugevad mängijad, olime hädas. Meid aitas välja see, et kui me ise ei saanud korvi, siis ei lasknud ka neil saada. Viiest punktist lähemale nad enam ei jõudnud. Võib-olla siis, kui vahe veel vähenenuks, võinuksime hakata murduma. Usku andis see, et suutsime neli minutit kaitses nii hästi ära seista ja nad ei saanud initsiatiivi enda kätte. Kui saime taas paar korvi, siis võib-olla ka nende vaim natuke murdus. See aitas meid mõõnast üle.”

RAUNO NURGERI VÄGA HEA ETTEASTE

CSKA korvpallurid proovisid viimasel viiel minutil korda mööda kaotusseisu vähendada, kuid nende visked olid järjepanu ebatäpsed. Pärast minutilist mõtlemisaega suurendasid Melsoni vabavisked edu kaheksale punktile ja kogu kohtumise suurepäraselt tegutsenud Rauno Nurger viskas Jequan Lewise söödetud palli esmalt korvi alt mööda, kuid valitses ründelauas ja tegi seisuks 56:46.

Närvilistel lõpuminutitel, kui pall käis mitmel korral ühe mehe kätest teise kätte ja iga ruutsentimeetri pärast käis äge trügimine, jäid kalevlased lahtisi palle haarates enamasti peremeesteks. Võidutahe kannustas rohkem töötama ja tugevamini pingutama.

Nurgeri saak oli silmapaistvaim, 208 cm pikkune keskmängija kogus 15 punkti ja 9 lauapalli.

Pikakasvuliste leeri vastasseisu hinnates ütles Kangur: “Kui vaatame Rauno mängu, siis ta sai väga hästi hakkama. Ta pistis CSKA pikad endale kotti, tegi väga hea esituse ja see annab talle edasiseks hooajaks hoogu juurde.”

Esimest korda sel sajandil alistas BC Kalev/Cramo CSKA tänavu 7. veebruaril Moskvas, siis oli skoor suur, 107:102.

Hermeti sõnul oli kodupubliku ees võiduemotsioon kindlasti kõvem: “Meeldivalt palju rahvast oli tulnud saali ja seda magusam oli võit. Moskvas oli muidugi ka magus CSKA-d võita, aga suutsime võitu korrata.”

BC Kalev/Cramo jäi lauavõitluses peale 41:34. Viis lauapalli hankinud 39-aastane Kangur tunnistas, et kaaslastega pole kerge sammu pidada: “Väga, väga raske! Võtan päev-päevalt, püüan noorematele meestele mitte jalgu jääda. Annan endale aru, et tuleb palju mänge ja raske hooaeg. Kui ma suudan natukenegi võistkonda aidata, siis on asja ette läinud.”

Lewis panustas võidu heaks 12 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. 12 väljakul käinud kalevlasest tõid punkte 10. Vabaviskeid tabasid kalevlased 21-st 19, külalised 24-st 14.

CSKA resultatiivseim oli Iffe Lundberg 13 punktiga. Kuidagi ei leidnud oma mängu Will Clyburn, kes ei saanud ainsatki korvi ja tegi 3 pallikaotust.

Autor: Basket.ee