BC Kalev/Cramo pidi alla vanduma seni vaid võite tunnistanud BK Ogrele

BC Kalev/Cramo – BK Ogre 92:95 (18:21, 22:19, 19:25, 22:16, 11:14)

Kohtumine algas tasavägiselt ning avaveerandi keskpaigas oli seis 14:14. Renars Magone, Rinalds Sirsninši ning Janis Poznaksi abiga tegi Ogre seejärel 7:0 spurdi. Tanel Kurbas vastas kaugviskega, kuid veerandaeg kaotati kolme punktiga. Külalised hoidsid initsiatiivi ja 2,5 minuti möödudes oli nende eduseis juba 28:20. Kalevlastel õnnestus siiski teha 11:3 spurt, mille seas Kristjan Kitsingu neli tabatud vabaviset, ja 4.37 enne poolaja lõppu oli seis 31:31. Neljal korral pääses Kalev/Cramo ka juhtima, kuid alati Ogre vastas ja Nikolajs Zotovsi lähiviskest mindi puhkepausile seisult 40:40.

Kyle Vinales viis kodumeeskonna kolmanda veerandaja alguses 43:40 ette ning Ogre sai uuesti juhtima alles viie ja poole minuti möödudes. Heas hoos olnud Magone viskas seitse punkti järjest ja viis omad 2.14 enne viimase neljandiku algust 58:52 juhtima. Eduseis suurenes ka üheksale punktile, aga vajalikel hetkedel oli Kitsing täpne ning vahe vähenes kuuele punktile. Ogre sellest end häirida ei lasknud ning kolm minutit hiljem viis Kristaps Dargais külalised 71:62 ette. Vinalesi, Jõesaare ja Kitsingu korvidest tegi Kalev/Cramo 10:0 spurdi ja üle pika aja oli kodumeeskond ette pääsenud. Samad mehed aitasid kalevlased 77:71 juhtima, kuid seejärel võttis Ogre poolelt mängu enda peale ameeriklasest tagamees James Batemon, kes realiseeris 2+1 rünnaku ja tabas veel kaks vabaviset, millegi oli vahe minimaalne. Ogrel oli peagi variant ka eduseis haarata, kuid Batemon kaotas palli ja Aigars Škele saadeti Kalev/Cramo poolelt vabaviskejoonele, kes realiseeris mõlemad visked. Ogre poolelt saatis seejärel raske kaugviske teele Sirsninš ning tabas. Škele sai veel samuti kolmepunktiviset proovida, kuid siit punkte ei tulnud ning järgnes lisaaeg.

Jõesaare ja Vinalesi lähivisetest läks Kalev/Cramo 85:81 ette. Ogre tegi seejärel 6:0 ning 1.31 enne lisaajal lõppu oli seis külaliste kasuks 91:87. Kitsingu kaugviskest pääsesid kalevlased 13 sekundit enne lõpuvilet vaid punkti kaugusele, aga Dargais vastas pealtpanekuga, Vinales eksis kolmepunktiviskel ning Ogre sai magusa kolmepunktilise võidu kätte. Sellega on Läti meeskond endiselt liiga liider kümne võidu ja ühegi kaotuseta.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo peale 41% – 40%. Lauavõitlus kuulus Ogrele 48:42 (ründelaud 15:10). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 21:15 ning pallikaotuseid kogunes rohkem Ogrel 16:15.

Renars Magone viskas Ogre parimana 20 punkti ja võttis 5 lauapalli. James Batemon ja Karlis Apsitis tõid võrdselt 17 punkti ja 7 lauapalli. Rinalds Sirsninš järgnes 13 punkti ja 5 korvisööduga ning Kristaps Dargais tegi kaksikduubli 12 punkti ja 12 lauapalliga.

Kyle Vinales oli Kalev/Cramo poolelt üleplatsimees 27 punktiga. Kristjan Kitsing lisas 21 silma ja 8 lauapalli, Aigars Škele 13 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Janari Jõesaar kogus 12 punkti, 6 lauapalli ja tegi veel ka 4 vaheltlõiget.

“Meil oli soov mängitada uusi mehi sisse ja see kindlasti tekitas selle, et asi käis päris palju üles-alla. Lõpus sai muidugi tehtud neid asju, mida polnud kokku lepitud, Praegu pole õiget mängurütmi uute meestega kätte leidnud. Ogre jooksis ka eelmisel aastal sama hästi. [Peatreener Nikolajs] Mazurs on head tööd teinud. Mehed mängivad hea energiaga, võitlevad palju ja mängivad kiiret korvpalli,” rääkis Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Delfile antud intervjuus.

Tekst: Korvpall24.ee (https://korvpall24.ee/kalev-cramo-jai-ponevusmangus-lisaajal-alla-liiga-liidrile-kalev-tlu-le-sai-saatuslikuks-kohutav-algus/)