BC Kalev/Cramo oli võõrsil Rapla Avis Utilitasest parem

BC Kalev/Cramo oli võõrsil Rapla Avis Utilitasest parem. Paf Eesti-Läti Ühisliiga mäng Sadolin Spordihoones lõppes seisuga 60:92 (15:13, 15:23, 16:28, 14:28).

Mõlemad meeskonnad tulid mängule üpris õhukese koosseisuga. Kuigi Raplal oli üles antud kümme meest, siis puudujate seas leidus koguni kolm algviisiklast: Indrek Kajupank, Erik Keedus ja Montae Glenn. Kalev/Cramo poolelt ei teinud kaasa Kristjan Kangur ning hiljuti lahkus tiimist keskmängija Ryan Richards. Uusi täiendusi polnud Roberts Štelmahersil veel võimalik kasutada.

Kohtumine algas aga Rapla dikteerimisel, kui esimese veerandaja keskpaigaks haarati 11:4 eduseis. Kalevlased suutsid skoori 13:13 peale viigistada, kuid Devaugntah Williamsi vabavisetest haarasid võõrustajad uuesti 15:13 eduseisu. Kuus ja pool minutit hiljem oli seis veel 28:28, misjärel realiseeris Kristjan Kitsing neli ja Sander Raieste kaks vabaviset ning külalised juhtisid kuue punktiga. Poolaja lõpetas Tanel Kurbas tabava lähiviskega. Kolmanda veerandaja esimestel minutitel tasavägist mängu veel jagus, aga seejärel tegid kalevlased 12:2 spurdi ja viimase neljandiku alguseks oli vahe paisunud 64:46 peale. Rapla enam põnevust tagasi tuua ei suutnud ja kokkuvõttes sai Kalev/Cramo kindla 32-punktilise võidu kirja.

Kalev/Cramo oli visketabavuses 48% – 39% parem. Lauavõitluses jäädi 48:25 (ründelaud 16:6) peale. Korvisööte andis külalismeeskond rohkem 18:6 ja Rapla tegi pallikaotuseid rohkem 14:10.

Kyle Vinales viskas võitjate eest 17 punkti. Kristjan Kitsing lisas 13 punkti ja 6 lauapalli, Sander Raieste 12 punkti ja 6 lauapalli, Tanel Kurbas samuti 12 punkti ja 5 lauapalli ning Janari Jõesaar oli lähedal kaksikduublile, visates 11 silma ja kogudes 9 lauapalli.

Devaugntah Williams oli Rapla resultatiivseim 20 punktiga. Dominique Elliott järgnes 12 punktiga ja võrdselt 10 silma said kirja Mark-Andreas Jaakson ning Rait-Riivo Laane, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli.

“Ei tahaks päris öelda, et Raplat alahindasime, aga oma mängupildi elluviimisega olime esimesel veerandajal selgelt hädas. Korraks tundus, nagu platsil oleks kaos, aga teiseks poolajaks käisime asjad üle ja siis olukord muutus. Rünnakul pick and rolli lahendamise protsent oli avapoolajal alla 20, teisel 80 ehk vastupidi. Tahame, et pall käiks korvi alt läbi. Aeg-ajalt tuleme paremini toime, mõnikord oleme nagu õpipoisi rollis,” rääkis BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Delfile antud intervjuus.

“Täna saabus Jonathan Holton, loodame ta homme Riiga [Läti Ülikooliga mänguks] kaasa võtta ja vaatame, kas teda ka kasutame. Kristjan Kangur on järgmisel nädalal tagasi, ta oli külmetushaigusega rivist väljas,” lisas Reinbok.

Millised on Kalev/Cramo eelmise hooaja peatreeneri Donaldas Kairyse ja praeguse juhendaja Roberts Štelmahersi erinevused? Väga ei tahaks neid lahata, mõlemad on oma ampluaa peal väga head. Eks erinevused tulenevad iseloomu taustalt. Mina kindlasti olen praegu rahul ja võistkond ka.”

Tekst: Korvpall24.ee (https://korvpall24.ee/kalev-cramo-pani-horedate-koosseisudega-mangus-avaveerandi-jargselt-paremuse-maksma/)