BC Kalev/Cramo kohtub täna Kambalaga täiendatud Jurmala meeskonnaga

27. detsembril toimunud esimene omavaheline mäng Kalev/Cramo (14-2) ja Jurmala (10-10) vahelkujunes äärmiselt tuliseks lahinguks. Kohumisest oli vaid kaks minutit mängitud, kui külaliste tagamees Ugis Pinete ja kalevlaste Chavaughn Lewis enam ühele platsile ära ei mahtunud. Lewis eemaldati mängust ning sama olukorra jätkuks väljakule tormanud Karlis Lasmanis pidi samuti duširuumi poole minema, ilma et oleks ainsatki mänguminutit kirja saanud.

Pingelise kohtumise lõpuks oli Jurmalal kasutada vaid viis meest ning mitmete tehniliste ja diskvalifitseerivate vigade tõttu pidi nende peatreener Martinš Gulbis vastavalt reeglitele samuti lahkuma. Kalevlased said kokkuvõttes 103:84 võidu kätte. Arnett Moultrie tõi 26 punkti ja 9 lauapalli, Jurmala eest viskas Edgars Jeromanovs 19 silma.

Kolmemänguline karistus on nüüdseks Lewisel kantud, kuid mängija seekord meeskonnaga kaasa ei sõitnud. Jaanuaris toimunud mängudest on Kalev/Cramo alistanud TalTechi 100:66, kuid kolm päeva hiljem jäädi Riia VEF-ile alla 66:84. Viimati võideti Valmiera Glass VIA-d 88:79. Jurmala on pidanud sel kuul viis mängu, millest võidetud on lisaajal BK Liepajat 101:96, BK Ogret 90:84 ning Jekabpils/SMScredit.lv võistkonda 77:72. Riia VEF-ile kaotati 22 ja BC Valga-Valka/Maks&Mooritsale 19 punktiga.

Jurmala ridadest on Kalev/Cramo vastu platsile jooksmas ja seejärel väidetavalt korvpallile lõplikult joone alla tõmbav 40-aastane endine Läti koondislane Kaspars Kambala. Lisaks liitus meeskonnaga seni Valga-Valkas pallinud Carl Anthony Montgomery.

Kalev/Cramo parimatena on Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis visanud keskmiselt 15,0 ja 13,0 punkt. 5,6 lauapalli mängu kohta on Reggie Lynchi nimel, Moultriel on neid 5,4.

Jurmala poolelt on Kristaps Mediss toonud keskmiselt 12,1 ja Edgars Jeromanovs 11,4 punkti. Lauris Blaus on võtnud 6,3 ja Karlis Lasmanis 4,1 lauapalli mängu kohta.

Tekst: Korvpall24