BC Kalev/Cramo kohtub Pärnu Sadama meeskonnaga

Pühapäevase Pärnu Sadama ja Kalev/Cramo vahelise kohtumise näol on tegu tõelise Taaveti ja Koljati võitlusega. Eesti-Läti ühisliigas pole mullused poolfinaalivastased omavahel veel varem kohtunud, kuid Eesti korvpalli meistriliigas polnud Pärnu esindusmeeskond pealinna tippklubi 12 hooaja jooksul kordagi võitnud.

Pärnu Sadama kodumängude seeria on seni olnud heitlik – Läti tippklubilt Riia VEF-ilt saadi hea mängu juures napp 72:76 kaotus, TalTechile jäädi kindlalt alla 48:70, misjärel rehabiliteeriti end 70:65 võiduga Tallinna Kalevi üle. Viimases mängus Tallinna Kalevi vastu tõusid meeskonna kangelasteks Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves. Wade-Chatman viskas 21 punkti ning jagas 5 resultatiivset söötu ja Kirves sai kirja 20 silma ning 9 lauapalli. Kokku on Pärnu esindusmeeskonnal turniiritabelis viis võitu ja kuus kaotust, millega asutakse 9. kohal. Vigastuspausi järel saab pühapäeval väljakule naasta 19-aastane mängujuht Sten Saaremäel.

Kalev/Cramo teenis oma viimases mängus senise üheksa võidu kõrvale esimese kaotuse Eesti-Läti korvpalliliigas, kui neljapäeval jäädi kodusaalis 82:91 alla Riia VEF-ile. Vigastustest räsitud valitsev Eesti meister mängis vaid seitsme mehega. Chavaughn Lewis tõi üleplatsimehena 25 punkti, 5 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Meeskonna kapten Kristjan Kangur lisas 19 ning Janari Jõesaar 14 silma. Mõlema eestlase arvele kogunes ka 8 lauapalli. Vigastatute nimekirjas on Erik Keedus, Ivan Almeida, Maksim Salaš ja Martin Dorbek, kelle hulgast võib eelseisvas mängus kaasa teha vaid viimane. Kohtumises Pärnu Sadama vastu võib mänguaega teenida ka seni statisti rollis olnud 21-aastane Madis Soodla. Küll on Kalev/Cramo mängud mängitud aga samuti vigastusega kimpus oleva Landen Lucase jaoks, kellega klubi lõpetas reedel koostöö.