BC Kalev/Cramo jätkab võitlust Euroliiga võistkondadega

Esialgu võõrsilmängudega VTB Ühisliiga hooaega alustav BC Kalev/Cramo kohtub esmaspäeval 5. oktoobril Moskvas sealse Himki meeskonnaga. Teist kohtumist järjest on vastaseks Euroliigas mängiv tiim. Mäletatavasti kaotati hooaja esimeses mängus pärast tulist lahingut Peterburi Zeniidile 83:91.

Esimeses mängus näitas Kalev/Cramo poolt head minekut mängujuht Marcus Keene, kes kogus 24 punkti (visked 9/13), 8 lauapalli ning 5 resultatiivset söötu. 25-aastane ja 175 sentimeetri pikkune tagamees on pärast väga edukat hooaega Central Michigani ülikoolis mänginud lisaks G-liigale ja Itaalia esiliigale ka sellistes eksootilistes kohtades nagu Korea ja Taiwan. Hea ninaga skoorijana paistis esimeses mängus silma ka väike äär Gabe Bealer, kes kogus 19 punkti ja 6 lauapalli. Võrdselt 12 punkti lisasid just vigastuspausilt naasnud keskmängija Devin Thomas ning parimaks eestlaseks kerkinud Kregor Hermet.

Kalevi selle hooaja koosseisu vaadates võib kõrgelt hinnata tagaliini komplekteeritust. Keene, Bealer ja õige pea meeskonnaga pärast aastast vahepausi liituv Chavaughn Lewis leiavad loodetavasti rünnakul hea klapi ja moodustavad päris muljetavaldava koosluse. Pingilt lisanduvad Sten Sokk, Martin Dorbek, Janis Kaufmanis ja Tanel Kurbas on kõik kogenud mängumehed, kes suudavad peatreener Roberts Štelmahersi poolt ette antud rolle täita. Eesliinis on hetkel olukord veidi hõredam. Põhikeskmängijaks toodud Thomas on alles vigastusest taastumas, Rauno Nurgeri ja Hermeti jaoks vajab VTB liiga tase veel veidi kohanemist ning ühte korvialust lisajõudu alles otsitakse. Siiski annab Zeniidi vastu antud korralik lahing põhjust alanud hooajale optimistlikult otsa vaadata.

BC Kalev/Cramo lisas koostöös noortesüsteemi arendaja SK Nordiga võistkonda ka kaks noormängijat. Julius Kastein ja Georg Kask saavad võimaluse olla kaasatud tippklubi tegemistesse ning kõrgetasemeliste treeningute kaudu peaks tekkima aimdus, mis tunne on olla tippkorvpallur. Kalev/Cramo meeskonnale annab see lüke ühtlasi võimaluse treeningutel mängida 5-5 vastu.

Eelmisel pooleli jäänud hooajal oli Himki eriti võimsas hoos. Peetud 19 mängust kaotati ainult üks ning Ühisliiga turniiritabelis oldi kindlad liidrid. Sellel hooajal on aga esimesest kolmest mängust saadud vaid üks võit (Krasnodari Jenissei üle). Kaotatud on nii Peterburi Zeniidile kui üllatuslikult ka Nižni Novgorodile.

Koosseis on Himkil endiselt väga võimas, säilitatud on suurem osa eelmise hooaja tuumikust ning lisandunud on paar väga kvaliteetset mängijat. Hetkel muidugi jätab meeskonna esitustele jälje senise liidri Aleksei Švedi vigastus. Lisaks on senistest mängudest kõrvale jäänud Serbia koondislane Stefan Jovic.

Selle hooaja Himki üks huvitavamaid täiendusi on USA päritolu Greg Monroe. 211 sentimeetri pikkune ja 30-aastane keskmängija on aastatel 2010-2019 mänginud kokku kuues erinevas NBA meeskonnas. Karjääri keskmised näitajad 13,2 punkti ja 8,3 lauapalli mängu kohta on igati soliidsed. NBA-s mängimise esimestel hooaegadel oli Monroe Detroit Pistonsis kindel põhimees. Euroopasse saabus ta eelmisel hooajal, kui kuulus Müncheni Bayerni ridadesse. Pärast aastast pausi Madridi Realis on võistkonda naasnud ka 203 sentimeetri pikkune ja 26-aastane jõuline ääremängija Jordan Mickey. Kui neile lisada veel Jonas Jerebko ja Devin Booker, siis on Himki korvialune kindlasti päris tõsine väljakutse kõikidele VTB tiimidele.

Senises kolmes mängus on Himki resultatiivseim olnud Mickey 16,3 punkti ja 4,3 lauapalliga mängu kohta. Meeskonna parim lauavõitleja on Monroe, kes on kogunud mängus 11,3 punkti ja 5,3 lauapalli. Silmapaistvalt on mänginud ka lätlasest tagamängija Dairis Bertans, kelle keskmisteks on olnud 14 punkti, 3,3 lauapalli ja 6,3 resultatiivset söötu mängust.

Meeskondliku statistika kohta on hooaja sellises faasis veel vara põhjapanevaid järeldusi teha. Huvitava faktina võib ära märkida, et Himki on seni olnud liiga parim meeskond visete blokeerimises (3,3 blokki mängu kohta). Kalev/Cramo on oma ainsas peetud mängus paistnud silma hea visketabavusega, kui lähiviskeid tabati 61,3% täpsusega ning kaugvisete tabavus oli 46,2%.

Esmaspäevasest mängust jääb Kalev/Cramo poolelt perekondlikel põhjustel eemale Martin Dorbek. Nimelt on Kalevi kaitsespetsile oktoobris sündimas esimene laps ning tulevane noor isa soovib kindlasti sellel tähtsal sündmusel isiklikult kohal olla. Venemaal käik võiks selle aga ohtu seada, kuna koroonapiirangute tõttu ei pruugitaks tagameest haiglasse lubada. Veel ei saa kaasa teha ka tiimiga liituv Chavaughn Lewis, kes peaks Eestisse jõudma mängupäeval ehk 5. oktoobril.

Mängu ülekannet näeb nii Kalev/Cramo koduleheküljel (www.bckalev.ee)  kui ka VTB liiga veebilehel.

Oktoobris on Kalev/Cramol praeguse ajakava kohaselt ees ootamas veel kolm võõrsilmängu: 11. oktoobril Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga, 14. oktoobril Saraatovi Avtodoriga ning 25. oktoobril Krasnodari Jenisseiga. Kodus õnnestub meeskonda esmakordselt VTB mängus näha loodetavasti 9. novembril, kui vastaseks on kasahhide Nur-Sultani Astana.

Loe lisaks Korvpall24.ee