Esmaspäeval raske ja otsustav mäng VTB Ühisliigas

Raske ja otsustav mäng Esmaspäeval võõrustab BC Kalev/Cramo Kalevi spordihallis meie jaoks seni võitmatut (ehkki sisult võidetavat) Saratovi Avtodori. Tõsi – mitte just Ühisliiga tippseltskonna tasemel meeskonda ei ole Kalevil veel kunagi õnnestunud võita. Ja mitte kunagi pole Kalevil võitu nii hädasti tarvis olnud kui nüüd. Viie võiduga 18 mängust on Kalev veel (suuresti teoreetiliselt) Ühisliiga play-offi konkurentsis. Kuues võit tõstaks meid seltskonda, kus hetkel on Riia VEF (omavahelised mängud viigis), Astana (kodus võitsime, võõrsil mängime 22.aprillil) ja Tsmoki Minsk (korduskohtimine 8. aprillil Kalevi Spordihallis). Kaotus Avtodorilt tähendaks, et esikaheksasse jõudmiseks tuleks juba jagu saada mõnest suurest (mängida on veel näiteks Zenidi ja Himki, samuti CSKAga)…

Avtodor on sel hooajal mänginud suurepäraselt. 15 mängust on võidetud kaheksa (hetkel koguni 5.koht), sh lõpetati veebruari alguses võõrsil Lokomotiv Kubani 26-mänguline võiduseeria. Tähelepanuväärne on, et kaheksast võidust koguni kuus on saadud lisaajal või kuni viie punktiga. Seega on tegu meeskonnaga, kes võitleb alati lõpuni ja oskab tasavägiseid mänge enda kasuks pöörata – niisuguse meeskonna vastu tuleb maksimaalne kontsentratsioon säilitada ka näiteks 22-punktilises eduseisus.

Avtodori kohta võib öelda, et kõigist Ühisliigas mängivatest Venemaa klubidest on just selles satsis kõige suurem tähtsus välismängijatel. Koguni kuus suurimat skooritegijat on ameeriklased – Ühisliiga tähtede mängulgi osalenud Coty Clarke (25, 201), kes on ühtviisi ohtlik nii lauas, kaug- kui vabavisetel, on kogunud keskmiselt 16,7 punkti ja 7.9 lauda (Ühisliigas 2.kohal); tagamängija Justin Robinson (22, 174) keskmiselt 14,1 punkti ja 6,5 korvisöötu (Ühisliigas 2.kohal); teine tagamängija Branden Frazier 11,9 punkti ja 4 korvisöötu. Ääremängija Ian Hummer (27, 201) mängis eelmisel hooajal Türgis Ankara Kolejlileris, kus kerkis meeskonna liidriks (15 punkti, 7 lauda). Micah Downs (31, 203) on kaks viimast hooaega mänginud Itaalias ja Prantsusmaal. Veel üks äär Shaquielle McKissic (27, 196) liitus klubiga jaanuaris, olles hooaega alustanud Gran Canarias – seni visketabavusega hädas olnud mees on ometi kogunud kuues mängus keskmiselt 10,7 punkti ja 2,2 vaheltlõiget, millest rohkemat pole kogu liigas suutnud keegi.

Kui seni on olnud juttu taga- ja ääremängijatest, siis korvi all toimetavad Avtodoril kaks vägilasemõõtu Artjomi – Zabelin (29, 215) on meeskonnas kolmandat hooaega ning Klimenko (23, 214) veetnud ses klubis kogu karjääri, v.a. pool eelmisest hooajast, mil mängis Uniksis. Just selles meeskonnas tegi ta mullu märtsis elu mängu Kalev/Cramo vastu, kogudes 23 minutiga 18 punkti ja 9 lauda. Olulisel kohal on meeskonnas ka Maksim Šeleketo (30, 204), kes on Eesti klubide vastu mänginud nii Himki, Uniksi, Lokomotiv Kubani kui Riia VEFi ridades. Just tema tabav lõpuvise aitas Avtodoril veebruaris murda Lokomotivi.

Nagu öeldud – seni on Kalev/Cramo Avtodorile kaotanud kõik seitse omavahelist mängu. Lootust annab fakt, et viimane kaotus (77:82, oktoobris) oli kõige napim. Kohtumiseni esmaspäeval Kalevi spordihallis. Mäng algab kell 19.