Emotsiooni maailmarekord tõi kuuenda võidu

Kuues võit 19st mängust. Play-offi pääsemise lootus elab. Meeskonna 40. võit Ühisliigas läbi aegade. Läbi aegade esimene võit tugeva Avtodori üle. Mida kõike veel… Aga mis peamine – perfektsemat häälestatust ja võimsamat emotsiooni kui see, mida BC Kalev/Cramo täna Kalevi spordihallis pakkus, on raske ette kujutada. Avtodor alistati 95:89 (51:44) ja tõusti tabelis 11.kohale. Kuus võitu on ka 7. ja 8. kohta hoidvatel Astanal ja Tsmokil, kellega on Kalevil veel mäng ees.

Isaiah Briscoe vedas täna Kalevit 21 punktiga, avapoolajal neli kaugviset tabanud ja meeskonna raskest seisust välja tirinud Gregor Arbet ning lõpuveerandil kolme hullu kaugviskega hiilanud Branko Mirkovic lisasid 12 ning Thomas van der Mars 11 punkti. Kalev lõi Avtodori lauas 44:38, sh ründelauad 18:14 ning teenis „teisel katsel“ ehk ründelauast teenitud võimalustest 22 punkti vastaste 10 vastu. Pallikaotuste arv jäi mõlemal meeskonnal alla kümne (8:7). Koguni 38 vabaviset teeninud Avtodor sai joonelt 31 punkti, meie 17/24, ent visketabavus väljakult jäi vastastel alla 40% – Kalev tabas mängust kaheksa viset rohkem.

Algus oli raske. Ühisliigas viiendat kohta hoidev Avtodor teenis seisult 10:10 kaheksa punkti järjest ning juhtis korraks isegi 14:24. Avaveerand vastastele 21:28. Arbeti kaks kaugviset tõid aga Kalevi mängu tagasi – teise veerandaja kolme mänguminuti järel oli Kalevi kaotusseis vaid kaks punkti (31:33). Veel viisid vastaste liidri Coty Clarke’i tabamused vastase kuue punkti kaugusele, kuid avapoolaja viimase kuue minutiga mängis Kalev Avtodori üle 20:7 – vastased tabasid 1/7 ja tegid kolm pallikaotust, kui meie poolel hiilgasid kaugvisetega Mirkovic ja Dorbek ning pealtpanekutega Mars ja Briscoe. Poolaeg meile 51:44.

Kolmandal veerandajal suutis Kalev kogenud Simmonsi ja Kanguri toel kontrollida mõlemat lauda. Edu püsis ja isegi kasvas. 27. minutil viis Briscoe Kalevi ette 63:51. Sellelt seisult läks raskeks – 2:9 vahespurt vähendas vahe esmalt viiele, McKissic’i ja Downsi kaugvisetest minut enne kolmanda veerandaja lõppu isegi kolmele – 69:66. Õnneks tabas just siis omakorda kaugelt Subotic ja viimasele veerandajale mindi seisul 72:66.

Neljanda veerandaja sissejuhatuseks tabas McKissic, Ian Hummer lisas ühe vabaviske ja kaheksa minutit enne lõppu oli vahe kolm. Ent Mirkovici kaugvise andis hapnikku juurde. 34.minutil tegi Clarke 2+1 ja vahe vähenes viiele, kui taas tabas kaugelt Mirkovic ja kohe ka Subotic – mängida neli ja pool minutit ning 85:74! Sellelt seisult algas Avtodori vihane lõpuspurt. Kaugelt tabasid Robinson ja Downs, vahe viis. Mirkovici valesöödu järel Clarke’ilt uus 2+1 ning tablool 87:85. Kangur realiseeris ühe vabaviske, kuid Downs vastas kahega ning kui mängida jäi minut, oli seis 88:87. Sel hooajal just tasavägistes mängudes hiilanud Avtodor oli mängu taas enda kasuks pööramas, kui korvi kukkus Mirkovici kolmas kaugvise sel veerandajal ja publiku rõkatused tahtsid Kalevi hallilt katuse lendu viia. Clarke vähendas vahe kahele, kuid Briscoe oli vabaviskejoonel kindel ja kui Robinson 12 sekundit enne lõppu kaugviskel eksis, oli mäng tehtud. Lõppseisu vormistasid Briscoe vabavisked (täna temalt 5/6).