Avaveerandi katastroof otsustas play-off’i teise mängu saatuse

Kalev/Cramo korvpalliklubi naaseb VTB Ühisliiga veerandfinaalseerias koju 0:2 kaotusseisus, sest jäi Venemaa tippklubile Kaasani Unicsile alla ka teises võõrsil peetud mängus. Kohtumine kaotati 84:108 (33:59).

Mängu saatus otsustati juba esimese veerandiga, mille Unics võitis suisa 40:13. Kaasan tabas sisuliselt igast asendist, samal ajal kui meie ei suutnud mitmel puhul panna sisse ka kõige lihtsamaid viskeid. Eesti esiklubi jaoks märkis see skoor tänavuse hooaja halvimat veerandit. Ülejäänud mängust midagi pikemalt rääkida polegi, viimased 30 minutit kulutati tulemuse vormistamisele. Kalev suutis parimal juhul vähendada vahe alla 20 punktile, kuid ohtlikuks väljakuperemeeste jaoks enam ei saadud.

Unicsi resultatiivseim oli endine Madridi Reali ja New York Knicksi ääremängija Maurice Ndour 23 punkti ja 12 lauapalliga. Errick McCollum lisas 16 ja Melvin Ejim 12 punkti. Kalevi tulemuslikemaks kerkis Arnett Moultrie 16 punkti ja 10 lauapalliga. Branko Mirkovic lisas 14 ja visketabavusega hädas olnud Chavaughn Lewis 13 punkti. Tanel Kurbas tegi individuaalses plaanis ühe karjääri edukama idaliiga mängu, kogudes 10 punkti. Täiesti nähtamatu oli seekord aga üks Kalevi seniseid liidreid Tony Wroten, kes teenis Donaldas Kairyselt mänguaega vaid kaheksa minutit, sooritas neli pealeviset ja tõi 3 punkti.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub ajaloo esimese Eestis peetava Ühisliiga play-off’i mänguga kolmapäeval Kalevi spordihallis.