Hooaeg lõppes sama nukralt kui algas

BC Kalev/Cramo kaotas VTB Ühisliiga viimase mängu võõrsil BC Astanale 92:102 (35:50) ja peab nüüd lootma Krasnojarski Jenissei ebaedule, et pääseda lõppkokkuvõttes viimasest kohast. Jenisseil on pidada veel neli mängu ja nad peavad võitma neist kaks, et Kalev/Cramot edestada.

Kalev lõpetas hooaja viie järjestikuse kaotusega – samamoodi ka alustati – ning kokkuvõttes kuue võiduga 24 mängust. Hooaega jäi kaunistama võidud Himki ja Saratovi üle ning esmaklassilised etteasted napilt kaotatud kohtumistes CSKA ja Zenidiga. Eelmisel hooajal võideti viis, üle-eelmisel kaheksa (30 mängust) ja üliedukal 2014/15 hooajal koguni 13 mängu (30st). Tänase mängu saatuse otsustasid Kasahstani tippklubi mängijad avapoolajal, kui tegid esmalt esimesel veerandajal 12:0 spurdi, minnes ette 22:11, ning seejärel teisel veerandajal 10:3, mis kasvatas nende edumaa 15-punktiliseks.

Kolmandal veerandajal suutis Kalev tulla 12 punkti peale, ent Malcolm Granti kaks kaugviset käristasid vahe taas 20-le. Enne viimast veerandaega juhtis Astana 78:60. Ühisliiga korvikuninga tiitlit jahtiv Isaiah Briscoe skooris kahe ja poole minutiga 10 punkti, vähendades vahe 11-le, seejärel tabas kaks korda Mirkovic ning kui mängida jäi kuus minutit, oli Astana suurest edust alles vaid kuus punkti. Ent taas tabas kaks korda kaugelt Grant ja vahe kasvas kümnele. Veelkord tõid Briscoe ja van der Marsi korvid vahe kuuele, kui kes muu kui Grant tabas taas kaugelt. Viimastel minutitel püüdis Briscoe kohati juba lootusetutest olukordadest ikka ja jälle ise lahendada ning Astana ei lasknud enam võitu käest.

Võitjatele tõi Grant lõpuks 32 punkti (kaugelt 8/11!), meie parimad olid Briscoe 24, Mirkovic 23 ja Jõesaar 15 punktiga. Kalevlased ajasid läbi seitsme mehega – lisaks hooaja lõpetanud Simmonsile ja Keedusele puudusid ka Arbet ja Subotic. Vastased tabasid kaugelt 18/39 ja valitsesid lauavõitlust 45:31 (ründelaud 19:8). Märkimisväärselt vilets oli kodumeeskonna vabavisketabavus (6/17, meil 18/20).