Ametlik: Sander Raieste mängib uuel hooajal BC Kalev/Cramo värvides

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnaga liitub 20-aastase ja 204 cm pikkune Eesti koondislase Sander Raieste, kes tuleb kodumaale mängima laenulepingu alusel Hispaania tippklubist Baskonia.

Korvpalliklubi Viimsi kasvandik siirdus Hispaaniasse 2016. aastal ning pallis seal Baskonia duubelrivistuses, kus eelmisel hooajal kogus tugevuselt kolmandas liigas 30 kohtumisega keskmiselt 24,5 minutit, 9,4 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,1 korvisöötu.

“Kõik Eesti koondise tasemel mehed on alati olnud meie radaril ning Sandrit hakkasime me jahtima juba eelmisel hooajal, kuid siis ei läinud see õnneks. Tänavu uuesti kontakti võttes olid nii Sander kui ka Baskonia klubi keskkonnavahetusest huvitatud,” selgitas Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok, kelle sõnul Baskonia ongi tänavu väga jõuliselt oma noormängijaid laenule saatmas.

“Raieste tegi viimase koondisetsükliga päris ilusaid esitusi, mis näitavad mängija potentsiaali sel tasemel hakkama saada. Midagi ette ennustada, (kas Raieste mängib ennast põhirotatsiooni), on alati keeruline. Kui suurest klubist antakse mängija laenule, siis ta ikka saadetakse keskkonda, kus noormees saaks rohkem mänguminuteid kui oma koduklubis,” vihjas Reinbok, kuid lisas siis: “Meil on alles komplekteerimine pooleli ja võimatu on ennustada, milline roll kellelgi olema saab.”

Reinboki sõnul mängijate vahel heas mõttes olelusvõitluseks alles läheb: “Lõpuks peab iga mees oma minutid ikka ausalt välja teenima. Meil saab tagaliinis olema korralik valik mängijaid ning kõik tahavad platsile saada. Kellelgi see liiga lihtne olema ei saa. Aga Raieste on näidanud, et ta on võimeline mängima mitmel positsioonil. Me põhiliselt näeme teda “kolme” peal, aga ta suudab liikuda ka väiksema positsiooni suunas.”