Ametlik: kolmestesnaiprist Kirstjan Kitsing jätkab BC Kalev/Cramo rivistuses

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal on järjekordne lüli algavaks hooajaks paika saanud, kui tiimis jätkab kolmesesnaiprist Eesti koondise ääremängija Kristjan Kitsing.

28-aastane Kitsing tegi mullu Kalev/Cramo eest Eesti-Läti korvpalliliigas kaasa 30 mängus ning aitas omad BK Ventspilsi ja Riia VEF-i järel kolmandale kohale. Mäletatavasti pronksimängus BK Ogre vastu tabas Kitsing viimase sekundi kolmese, mis piltlikult rebis lätlastelt juba kaelas olnud medalid Cramole. Tema kogu hooaja keskmisteks näitajateks olid 19,6 mänguminutit, 9,9 punkti ja 4,4 lauapalli.

VTB Ühisliigas, kus kalevlased jõudsid veerandfinaali välja, oli Kitsingu saagiks 29 kohtumise põhjal keskmiselt 17,6 mänguminutit, 8,9 punkti ja 2,8 lauapalli. Seejuures tabas 205 cm pikkune mängumees kaugviskeid lausa 51-protsendilise täpsusega, kerkides selles arvestuses liiga parimaks meheks.

Karjääri jooksul on Kitsing jõudnud Kalev/Cramot esindada veel viiel hooajal. Lisaks on ta pallinud Tartu, Pärnu ja TalTechi (toonase nimega TTÜ – toim.) võistkondades. Välismaa klubidest on ta esindanud taanlaste Bakken Bearsi ja Argentina meistriliigaklubi Concordia Estudiantesit.

“Oli küll ka välismaalt võimalusi, aga Kalev/Cramo pakkumisega keegi konkureerida ei suutnud,” sõnas Kitsing Korvpall24.ee portaalile. Kes ja kust talle veel läheneti, seda mees täpsemalt kommenteerida ei soovinud, kuid lisas: “Eks ma ikka tahtsin välismaale minna, aga ju siis huvi (minu vastu) polnud piisavalt suur.”

Cramosse jäämine tähendab Kitsingu jaoks seda, et jääb ära täiesti uue keskkonnaga kohanemine. “Kui peatreeneri vahetumine välja jätta, siis liiga palju muudatusi klubis pole ja kõik on tuttav. Enda poolt tuleb üritada paremini teha kui eelmisel aastal.”

Põgusalt on kolmesekütt suhelnud ka klubi uue peatreeneri Roberts Štelmahersiga, kuid Kitsingul hetkel puudub teadmine, millise stiiliga treener lätlane saab olema. “Rääkisime üldist juttu ja tema ütles, et ootab mind meeskonda.”

Kitsing usub, et Kalev/Cramo senine komplekteeritus uueks hooajaks on väga hea, kuigi tulemas on veel kaks korvialust meest, kellest midagi rohkem ka temal teada ei ole. Mees on veendunud selles, et tagaliinis on olemas mehed, kes talle pallid tabavateks viseteks kätte mängivad.

Kalev/Cramol on algavaks hooajaks nimekirjas nüüdseks üheksa mängijat. Kitsingu kõrval on käed löödud Sten-Timmu Soku, Martin Dorbeku, Martin Paasoja, Janari Jõesaare, Tanel Kurbase, Sander Raieste, Antino Jacksoni ja Aigars Škelega.