Alexela Korvpalli Meistriliiga hooaeg algas täiesti fenomenaalse etendusega.

FANTASTILINE ALGUS: 94. Eesti meistrivõistlused korvpallis ehk värske Alexela Korvpalli Meistriliiga hooaeg algas täiesti fenomenaalse etendusega.

Kevadel finaalis kohtunud BC Kalev/Cramo ja Avis Rapla mäng läks lisaajale, kus valitsev meister suutis kõige kiuste saada raske võidu 78:76 (37:29, 68:68). Seejuures oli Raplal, kes normaalajal kordagi juhtima ei pääsenud, võimalus mäng ära võtta, kuid karjääri 450. Meistriliiga-mängu pidanud Gert Dorbek ei tabanud otsustaval hetkel.

Lisaajal hoidsid Soku, Keeduse ja van der Marsi korvid Kalevit ees, kuid vastased püsisid mängus. Viis sekundit enne lõppu oli Indrek Kajupangal võimalus mäng taaskord viigistada, ent vanameister tabas kolmest vabaviskest vaid kaks ning Kalev pääses ehmatusega.

Kalev/Cramo on nüüd Raplast jagu saanud seitsmes mängus järjest ning viimasest 30 omavahelisest kohtumisest on võidetud 29, neist kaks lisaajal.

Kalevi vägesid juhtis Branko Mirkovic, kes kogus 23 punkti (vaid korra on ta Meistriliigas enamat suutnud). Thomas van der Mars viskas endise koduklubi vastu 15 punkti, lisaks 9 lauda, ning Bojan Subotic lisas 14 punkti ja 8 lauda. Cedric Simmons ja Janari Jõesaar said täna puhkepäeva.

Rapla poolel särasid debütandid Devonte Upson ja Nolan Cressler 21 punktiga, Dorbek lisas 13 punkti. Rapla sai kätte 18 ründelauda (Kalev – 15), kuid Kalev teenis vastaste pallikaotustest kümme punkti enam (15:5). Saatuslikuks said Raplale siiski vabavisked – eksiti 13 korda (24/37), kuigi ega ka Kalev just hiilanud (13/23). Ka kaugelt jäi Rapla ideaalist kaugele (4/24 Kalevi 7/29 vastu).

Alar Varrak: Alustasime mängu hästi aga teine, kolmas veerandaeg kaotasime initsatiivi. Me ei saanud enam punkte, liikusime graafikus punkt minutis, millest sai Rapla indu juurde. Me ei kontrollinud enam mängu. Õnneks suutsime lõpus võita, elu on näidanud, et Eestis suudame mängu lõpud enda kasuks pöörata, välisliigades nii kergelt pole läinud!