Aasta avapauk – külla tuleb Himki

BC Kalev/Cramo alustab uut aastat pühapäeval, kui Saku Suurhallis võõrustatakse võimsat vastast – Euroliiga-klubi BC Himkit. Mäng algab kell 18. Himki on üks neist VTB Ühisliiga klubidest, kellest Kalev ei ole veel kunagi jagu saanud – senine seis on koguni 12:0 Moskva oblasti meeskonna kasuks. Vaid kolmes kodumängus on suudetud nimekale vastasele hambaid näidata – näiteks 2011.aastal kaotasime vaid 65:68, kaks aastat hiljem 57:65 ja eelmisel hooajal 77:84. Suurim kaotus on 32-punktiline.

Himki, nagu teada, on käimasoleval hooajal näidanud väga kõrget klassi. Euroliigas ollakse 16 vooru järel kindlalt esikaheksas ning jagu on saadud isegi Real Madridist ja hooajaeelsel Gomelski Cupil ka CSKAst. Seega, isegi kui sensatsiooni õhus ei ole, on vähemalt käeulatuses võimalus näha Euroopa üht tugevaimat meeskonda Maarjamaal higi valamas. Himki meeskonna selge liider on selgi hooajal Venemaa korvpallur number üks, Aleksei Šved (29, 198), kes panustanud Euroliigas keskmiselt 22 ja Ühisliigas 24 punkti mängus. Mõlemas liigas on tegu ülekaaluka skoorikuningaga. Iseasi, kas peatreener Giorgios Bartzokas (Euroliiga meister 2013, mullu – Barcelona) reedel Bambergi vastu 28 punkti visanud staari Tallinnas üldse platsile saadab. Ent ka ilma Švedita on Himkil tulejõudu piisavalt, et Saku Suurhallis väikese hilinemisega korralik uusaasta-saluut püsti panna: ainuüksi NBA-kogemus on ette näidata koguni seitsmel mehel. Lisaks Švedile on unistuste liigas jala maha saanud vanameister Sergei Monja (34, 202) ning jänkid Thomas Robinson (26, 208; drafti 5. valik 2012.aastal), James Anderson (28, 198), Tyler Honeycutt (27, 203), Charles Jenkins (28, 191) ja Malcolm Thomas (29, 206).

Mullu LA Lakersis mänginud Robinson ja kolm hooaega tagasi Žalgirises säranud Anderson on sel hooajal olnud (mõistagi Švedi järel) meeskonna suurimad korvikütid. Robinsoni me Tallinnas paraku mängimas ei näe, sest mees taastub novembris saadud raskest randmevigastusest. Lisaks neile on ainsana mõlemas liigas kahekohalise keskmise punktisumma kogunud Anthony Gill (25, 202) – tugevas Virginia ülikoolis mänginud/õppinud ja eelmiseks hooajaks Türgi liigasse värvatud mees. Lisaks nimetatutele on keskmiselt kahekohalise arvu mänguminuteid välja teeninud kauaaegne Serbia koondise mängujuht, OM-hõbe, nüüdseks koondisega hüvasti jätnud Stefan Markovic (29, 196) ja mullusel EM-il häid esitusi teinud Andrei Zubkov (26, 205). Kui mängu käik võimaldab, tekib ehk võimalus särada ka Montenegro koondislasel, 2013.a. NBA draftis valitud Marko Todorovicil (25, 210).

Ühisliigas seni kuus võitu ja kolm kaotust kogunud Himki on liiga parim kaitselaudade arvestuses ning visete blokeerimises. Kõrgel kohal ollakse ka kahepunktivisete tabavuses. Seevastu ründelauad ja vabavisketabavus näivad olevat meeskonna nõrgem koht – ehk suudab Kalev pühapäeval neid üksikuid nõrkusi ära kasutada ja serveerida sensatsiooni. Loodame!